Naga MarketsKurs funta z prognozą wzrostów do nawet 1,51 dol., twierdzi Credit SuisseKurs funta na zakończenie roku wyrysował nowe tegoroczne maksima w przebijając granicę 1,36 dol., które jednocześnie są najwyższym poziomem notowanym przez parę od kwietnia 2018 roku. Analitycy Credit Suisse przewidują jednak dalszą zwyżkę kabla w nadchodzącym roku, która może doprowadzić do pokonania poziomu 1,50 dol. Tak drogi funt nie był od ponad 5 lat.

  • Wielka Brytania oraz Unia Europejska doszły do porozumienia w sprawie umowy handlowej na tydzień przed końcem roku
  • Zatwierdzenie umowy okazało się być wliczone w cenę
  • Nasza prognoza dotycząca rynku walutowego na 2021 rok dostępna jest pod tym odnośnikiem

Kurs funta z szansą utrzymania trendu wzrostowego w 2021 roku

Wielka Brytania oraz Unia Europejska dotarły do porozumienia w ostatniej chwili zaklepując umowę handlową wyznaczającą nowe zasady wymiany towarów od 31 grudnia. Głosy po stronie unijnej określają umowę jako “ulgę”, natomiast brytyjska delegatura na czele z samym premierem Johnsonem hucznie głosi “sukces” przez kanały medialne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs funta pozytywnie zareagował na informację, choć słabość dolara też odpowiada za część ostatnich wzrostów, które wybiły notowania pary GBP/USD do poziomów powyżej 1,36 dol.

Nie postrzegamy umowy jako game-changera dla rynków. Porozumienie było już wliczone w cenę, a konkretne postanowienia nie mają większego wpływu na zachowanie rynków w tym momencie. – zaznaczyli analitycy TDS.

Eksperci z TDS dostrzegają potencjalną zwyżkę kursu funta w 2021 roku, jednak spodziewają się, że nie będzie ona znaczna.

Plus500

– Zaczynamy ten rok poszukując szans na sprzedaż funta na zwyżkach, zwłaszcza na walutach cross nie powiązanych z USD. – dodali. – Ogólna słabość dolara może pomóc wynieść notowania kabla wyżej na przestrzeni roku, ale nasze obecne prognozy nie zakładają znacznych wzrostów GBP/USD powyżej obecnych poziomów, przynajmniej do drugiej połowy 2021 roku.

Zobacz również: Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zatwierdziła szczepionkę AstraZeneca

Credit Suisse z rekomendacją nawet 1,49 – 1,51 dol. dla kursu funta

Odmiennego zdania co do kursu funta są analitycy Credit Suisse, którzy twierdzą, że para GBP/USD ma największy potencjał na duży ruch w 2021 roku spośród kursów walut G10. Ich zdaniem, możliwe jest nawet wybicie do zakresu 1,4984 – 1,5136 dol. w nadchodzącym roku.

Jesteśmy bezpośrednio skupieni na 38,2% zniesieniu Fibo spadku z lat 2014-2020 roku na 1,3620 dol. – stwierdzili eksperci z Credit Suisse. – Choć dalsza konsolidacja jest możliwa w zakresie poniżej tego poziomu, przełamanie może wynieść kurs do 1,3710 – 1,3720 dol., które jest 23,6% zniesieniem rynku niedźwiedzia lat 2007-2020 roku i punktem przełamania w okolicach szczytu z początku 2018 roku.

Kurs funta z prognozą wzrostów do nawet 1,51 dol., twierdzi Credit Suisse
Notowania kursu funta. Źródło: tradingview.com

Spodziewamy się, że poziom ten zostanie utrzymany dając początek nowej fazie konsolidacyjnych, jednak postrzegamy to jako możliwy tymczasowy okres przed ruchem do naszego celu z września na 1,4302 – 1,4377 dol. To 50% zniesienie spadków od 2014 roku i kluczowe szczyty z 2018 roku. – dodali.

Credit Suisse przewiduje jednak, że zwyżka nie zatrzyma się w tym zakresie, a początkowe wzrosty są jedynie podbudową pod kolejny rajd do pięcioletnich maksimów.

Choć spodziewamy się, że cofnięcia po osiągnięciu 1,4377 dol, to spodziewane jest wykorzystanie przez kurs siły stworzonej bazy do wyniesienia notowań pary wyżej do grupy oporów w zakresie 1,43984 – 1,5136 dol. To okolice szczytów z okresu czerwca 2016 r. i referendum w sprawie Brexitu. – przewidują prognozy Credit Suisse.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here