Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas czwartkowej sesji handlowej spada. Para GBP/USD w tym momencie oscyluje wokół poziomu 1,31500 znajdując się w bliskich okolicach bardzo istotnego wsparcia cenowego. Na parę wrócił choć chwilowo sentyment pozytywny, głównie pod wpływem aktualne sytuacji politycznej w Wielkiej Brytanii, gdzie zmiana retoryki brytyjskiej premier, Theresy May daje nadzieję na ustabilizowanie sytuacji. To powoduje, że kurs funta ponownie wchodzi w łaski graczy pozycyjnych, a sentyment jeśli zostanie utrzymany – będzie to stanowić okazję dla większej zmienności na korzyść pary. 

Finax

W tym momencie oscylowanie wokół istotnego wsparcia z perspektywy interwału czasowo H1 oznacza, że klaruje się okazja dla inwestorów intraday oraz pozycyjnych na zbieranie pozycji długich na podtrzymanie obecnego sentymentu. W tym momencie brytyjski funt odzyskuje część utraconych z końca marca pipsów, a dalsze wzrosty są bardzo prawdopodobne. Spójrzmy na wykres H1, w jaki sposób można rozegrać aktualną sytuację.

Kurs funta spada do wsparcia – para GBP/USD na wykresie H1

Z technicznego punktu widzenia para znajduje się w tym momencie w idealnym miejscu na zbieranie pozycji długich – na zasadzie stworzenia tak zwanego boxa akumulacyjnego oraz określenia stref docelowej dla pozycji długich oraz strefy poddania scenariusza typu SL. Racjonalnym scenariuszem jest wówczas stworzenie strefy akumulacyjnej jak na poniższym wykresie – relatywnie wąskiej, natomiast strefę docelową dla pozycji typu long na poziomie 1,32550, czyli poziomu oddalonego od obecnej strefy o ponad 120 pipsów.

wykres GBPUSD M30 04.04.2019
GBPUSD M30 04.04.2019

Dla obecnego scenariusza pozycje obronne typu stop loss umiejscowione powinny być na strefie 1,31120/130, czyli pozycje obronne na poziomie 35 pipsów. W tym momencie kształtuje się scenariusz z risk ratio dla scenariusza na poziomie 3,5:1 wliczając w to koszta transakcyjne.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here