Naga MarketsKurs funta wzrósł od dołków z marca 2020 roku o ponad 28 centów, co stanowi niemal 25 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiał, że szterling znalazł się na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 r. i jednym z najwyższych od pamiętnego referendum z czerwca 2016 roku, kiedy to Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej.

Wielka Brytania wychodzi z kryzysu 

Wspierani sukcesem programu szczepień, Wielka Brytania podjęła kolejne ważne kroki w kierunku ponownego otwarcia swojej gospodarki. Ekonomiści banku ANZ oczekują obecnie, że PKB UK wzrośnie w tym roku o 6,2 proc. i 5,3 proc. w 2022 r. W ich ocenie Bank Anglii jeszcze bardziej ograniczy cotygodniowe zakupy w ramach luzowania ilościowego (QE) w III kwartale, co może przyczynić się do dalszej aprecjacji funta. Szterling ma także zyskać na słabości dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Po publikacji danych o PKB za I kwartał (-1,5% QoQ), zaktualizowaliśmy nasz profil ożywienia w Wielkiej Brytanii, aby lepiej odzwierciedlał termin ponownego otwarcia. W wartościach bezwzględnych nie wprowadzamy istotnych zmian do naszych szacunków PKB na koniec 2022 roku – wskazali ekonomiści dodając, że istotnym niuansem jest jednak to, że Wielka Brytania może teraz szybciej domknąć lukę produktową.

Obecnie oczekują oni, że PKB Wielkiej Brytanii powróci do poziomu sprzed pandemii w połowie 2022 r.

– Jeśli, jak się spodziewamy, gospodarka nadal będzie się ożywiać, uważamy, że BoE zmniejszy QE jeszcze bardziej w III kwartale. Będzie jednak znacznie bardziej cierpliwy w podnoszeniu stóp procentowych i nie przewidujemy żadnej korekty stopy bankowej w naszym horyzoncie prognozy do końca 2022 roku – podali ekonomiści ANZ.

Oczekując dalszego osłabienia dolara amerykańskiego, przewidują oni, że kurs funta wzrośnie w perspektywie najbliższych 12. miesięcy do 1,50 USD, co byłoby najwyższym poziomem od referendum z czerwca 2016 roku.

GBPUSD Monthly

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

invest

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł22 spółki odnotowały rekord notowań w piątek. Akcje PGE straciły na zamknięciu blisko 7%!
Następny artykułWIG20 w górę na koniec tygodnia. Akcje CD Projekt i PGE najmocniej w dół
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here