Naga MarketsJeden funt szterling i dolar amerykańskiSiła funta szterlinga była spektakularna – dopóki nie wyparowała w krótkim czasie. Funt pokazywał swoją siłę, opierając się dominacji dolara, odrzucając niepokojącą retorykę Brexitu i ignorując słabe płace z brytyjskiego rynku pracy. Niemniej jednak – w dniu, w którym dane w Wielkiej Brytanii przekroczyły oczekiwania – uległ presji i gwałtownie spadł, zauważają eksperci z FXStreet. Z kolei analitycy z Rabobanku oczekują wzrostu pary GBPUSD powyżej poziomu 1,30 wraz z postępem negocjacji na linii UK-UE.


Zobacz również: Wielka Brytania: Gospodarka podnosi się po Brexicie. Funt w górę pod koniec tygodnia

Kurs GBPUSD: Siła funta zniknęła

– “Kabel” nieco wzrósł po tym, jak sprzedaż detaliczna przekroczyła oczekiwania o 0,9% w styczniu. Jednak ograniczony charakter tego ruchu wydaje się potwierdzać nowe nastawienie do funta – niedźwiedzie. Po tym, jak brytyjski indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych przekroczył oczekiwania o 1,8%, GBPUSD wzrósł tylko po to, by rozpocząć długi spadek – napisano w raporcie.

LondynW ocenie ekspertów taka sytuacja może być wykorzystywana przez sprzedających, który oczekują na dobre dane z Wielkiej Brytanii by sprzedać brytyjską walutę po lepszej cenie. Dodają, że ryzyko wyjścia UK z okresu przejściowego na warunkach Światowej Organizacji Handlu, wpływa negatywnie na funta.

Tymczasem dolar amerykański zyskuje coraz więcej. (…) Większość środowych wskaźników makroekonomicznych – rozpoczęcie budowy mieszkań, pozwolenia na budowę, ceny producentów – wszystkie pozytywnie zaskoczyły oczekiwania rynkowe. Protokół ze spotkania Rezerwy Federalnej po styczniowej decyzji również przyczynił się do siły „greenbacka”. Najważniejszy bank centralny na świecie wydaje się być zjednoczony w swojej polityce utrzymywania stóp na niezmienionym poziomie – dodano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Funt rusza do walki o odzyskanie silnej pozycji powyżej 1,30 – Rabobank

Komentując akcję cenową pary GBPUSD, eksperci zauważają, że kurs spadł do najniższych poziomów od listopada, ponieważ funt nie zdołał oprzeć się na fali siły dolara amerykańskiego.

Naszym zdaniem, przy braku znaczącej poprawy w wiadomościach dotyczących koronawirusa, ​​USD zachowa swoją siłę. To powiedziawszy, prognozy dla GBP mogą osiągnąć w tym roku różne punkty przegięcia, co może wywołać gwałtowne ruchy pary GBPUSD w obu kierunkach – zauważono w raporcie.

Głównym scenariuszem analityków jest to, iż para GBPUSD będzie walczyła o odzyskanie silnej pozycji powyżej ważnego psychologicznie poziomu 1,30 zarówno w perspektywie jednego, jak i 3 miesięcy w miarę postępu przyszłych negocjacji między UE, a Wielką Brytanią.

Chociaż debata na temat perspektyw gospodarczych w Wielkiej Brytanii nasiliła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, podejrzewamy, że polityka pozostanie głównym motorem napędowym dla funta w nadchodzących miesiącach – podsumowano.

Zobacz również: Hard Brexit nadal niewykluczony. Euro zyska, a funt straci na niepewności i obniżce stóp BoE – Danske Bank

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here