Naga MarketsWielka Brytania zamierza podnieść podatki. Podwyżki te oznaczają, że Brytyjczycy będą mieli najwyższy poziom obciążeń podatkowych w stosunku do dochodu narodowego od ponad 70 lat. Analitycy walutowi Credit Suisse zauważają, że wyższe podatki mogą podkopać zaufanie, choć uważają również, że dowody odpowiedzialności fiskalnej będą postrzegane jako konstruktywne dla funta.

Wzrost podatków w UK umocni funta

Analitycy walutowi Credit Suisse spodziewają się także, że nowy główny ekonomista BoE przyjmie bardziej jastrzębie stanowisko w polityce, szczególnie biorąc pod uwagę jego wcześniejszy sceptycyzm wobec systemowego wykorzystania drukowania pieniędzy.Fakt ten sprawia, iż oczekują oni, że jastrzębie stanowisko Banku Anglii (BoE) będzie wspierać kurs funta, w efekcie czego krótkoterminowe straty szterlinga spowodowane rozprzestrzenianiem się wariantu delta koronawirusa powinny być postrzegane jako okazja do kupna. Fakt ten sprawia, że zalecają oni sprzedaż euro względem funta (EUR/GBP).

– Podtrzymujemy nasz pogląd, że najlepszym miejscem handlu dla sprzedaży EURGBP są okolice 0,8660 – wskażcie analitycy dodając, iz ich długoterminowy cel dla tej pary walutowej to 0,83, co byłoby najniższym poziomem od lutego 2020 r. i jednym z najniższych od czerwca 2016 r.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i
poznaj 7 kroków jak zbudować zyskowną strategię inwestycyjną

EURGBP Weekly

Credit Suisse zauważa, że planowane podwyżki podatków w Wielkiej Brytanii zwiększą obciążenia podatkowe do najwyższego poziomu od ponad 70 lat. W oparciu o te nowe plany, oczekuje się, że dochody podatkowe Wielkiej Brytanii osiągną 35,5% PKB do 2025/26 roku, co jest najwyższym poziomem od 1950 roku.

Eksperci zauważają również, że reakcja rynku na te informacje była ogólnie negatywna. Inwestorzy obawiają się bowiem, że wyższe podatki negatywnie wpłyną na biznes w UK, co w praktyce uderzy w ożywienie gospodarcze.

Według Credit Suisse, istnieje jednak bardziej pozytywny aspekt podwyżki podatków, ponieważ ilustruje ona element odpowiedzialności fiskalnej.

invest

– Jest to z pewnością lepsza sytuacja dla waluty, w dłuższej perspektywie, niż taka, w której zamiast tego rząd aktywnie szukałby utrzymania swojej obecnej pandemicznej polityki wydawania bez umiaru – wskazali ekonomiści.

Autor poleca rownież:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoina wykres | kurs dolara nowozelandzkiego nbp | orange giełda | giełda ccc | pgnig akcje kurs | notowania nasdaq na żywo | forum giełda | kurs forinta sprzedaż |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułCena złota od kilku tygodni oscyluje w okolicach 1800 USD za uncję bez wyraźnego kierunku
Następny artykułDevelia i Grupo Lar wnioskują do UOKiK ws. wspólnych przedsiębiorców
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here