Naga MarketsWielka Brytania przedstawia sprzeczne dane dot. sytuacji gospodarcej UKKurs funta wzrósł od połowy marca 2020 roku o niemal 23 centy z nieco ponad 1,14 USD do 1,37 USD, co było najwyższą wyceną szterlinga w stosunku do dolara amerykańskiego od kwietnia 2018 roku. Mimo, że na przestrzeni ostatnich dni kurs funta osunął się o niespełna 2 centy i obecnie oscyluje nieco poniżej 1,36 USD, to zdaniem analityków Credit Suisse, w dłuższej perspektywie wzrośnie on nawet do 1,43 USD.

Kurs funta najwyżej od kwietnia 2018 r.

Eksperci z Credit Suisse spodziewają się, że trwające od kilku dni spadki mogą sprawić, że kurs funta osunie się w okolice 1,3540 USD. Zejście poniżej tego rejonu oznaczałoby głębszą korektę, której zasięg mógłby zwiększyć się do 1,3461 USD, 1,2430 USD, bądź nawet do 1,3327 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Drugim pod względem wielkości (zaraz po UBS) szwajcarski bank uważa jednak, że mimo tych spadków, w perspektywie długoterminowej kurs funta wzrośnie do 1,43 USD.

GBP/USD Weekly

Za tak znaczną aprecjację GBP/USD odpowiedzialna miałaby być m.in. deprecjacją dolara amerykańskiego, którego kurs może osunąć się w reakcji na wygasanie pandemii oraz spodziewane w tym roku ożywienie gospodarcze.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) po 4,58 zł na koniec stycznia – prognozuje Santander Bank
Następny artykułBitcoin powyżej 40 tys. USD. BTC ma szansę na najlepszy tydzień od 2017 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here