Naga Markets

Jeden funt szterling i dolar amerykańskiWskutek trwających od minionego piątku spadków, notowania pary walutowej GBP/USD osunęły się o niemal 180 pips, powracając w ten sposób w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 1,3575 USD. Ekonomiści Westpac wskazują, że spadek poniżej tego poziomu mógłby przyczynić się do dalszej wyprzedaży szterlinga. Równocześnie zaznaczają oni, że spadki te byłyby dobrą okazją do zakupów przed dalszymi spadkami w nadchodzących miesiącach.

Kurs funta wzrośnie do 1,40 USD

Ekonomiści Westpac zwracają uwagę, że dynamika, z jaką funt odrobił straty wzrastając z poziomu poniżej 1,3170 USD w drugiej połowie grudnia do 1,3750 USD w minionym tygodniu, budzi obawy, że możemy w najbliższym czasie zobaczyć krótkoterminową korektę spadkową.Strategowie walutowi Scotiabanku, kanadyjskiej międzynarodowej firmy świadczącej usługi bankowe i finansowe należącej do grona tzw. banków Wielkiej Piątki i będącej trzecim co do wielkości bankiem kanadyjskim pod względem depozytów i kapitalizacji rynkowej prognozują, że dobre dane makroekonomiczne z Wielkiej Brytanii mogą przyczynić się do podwyżki stóp procentowych przez Bank Anglii (BoE), co w konsekwencji prowadzi także do umocnienie funta szterlinga. W ocenie ekspertów, brytyjska waluta ma potencjał, by wzrosnąć nawet do 1,40 USD, co byłoby najwyższym poziomem od czerwca 2021 roku.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

GBPUSD Daily

W ich ocenie, mimo ostatniego spadku, kurs funta pozostaje w trendzie wzrostowym, zwłaszcza, że udaje mu się utrzymać powyżej poziomu 1,36 USD i “może nadal być kupowany przy spadkach poniżej tego poziomu.”

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: famur akcje prognozy | stalprodukt kurs akcji | bitcoin wykresy | jsw notowania forum | kruk gpw | asseco gpw | lotos akcje rekomendacje | pkp cargo akcje wykres |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCo wpłynie na kurs euro w najbliższym czasie? Westpac, ING i Scotiabank wskazują potencjalne czynniki
Następny artykułDolar pod presją napięć NATO-Rosja, EUR/USD i GBP/USD korzystają
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here