Naga MarketsBoris Johnson może usłyszeć zarzuty - Brexit zostanie odwołany?Mimo braku głosowania nad umową rozwodową z Unią Europejską, analiza sobotniej debaty i komentarzy, które prawodawcy w brytyjskiej Izbie Gmin zgłosili w jej trakcie sugeruje, że premier Zjednoczonego Królestwa nadal ma szansę na zawarcie umowy w sprawie Brexitu. 


Kurs funta wzrośnie do 1,35 USD

Banki, w tym NatWest Markets, Credit Agricole SA i Goldman Sachs Group Inc. oczekują, że jeśli plan Johnsona przejdzie przez parlament, funt szterling wzrośnie do 1,35 USD. Warto zwrócić uwagę, że tylko od początku października GBP zyskał wobec dolara amerykańskiego już blisko 6%.

Głosowanie za porozumieniem z pewnością może doprowadzić do wzrostu kursu funta. Prognozy dotyczące jego aprecjacji powyżej 1,35 USD mogą być jednak zbyt optymistyczne, nawet jeśli Boris Johnson uzyska zgodę Parlamentu na wynegocjowaną przez siebie umowę rozwodową. Russell Silberston, zarządzający portfelem w Investec Asset Management Ltd., szacuje jednak, że umowa brexitowa jest już w 60%-70% wyceniona przez inwestorów. Zauważa on jednak, że zaakceptowanie porozumienia przez brytyjski Parlament może wywindować kurs funta co najmniej do 1,33 USD.

– Negatywną stroną jest jednak stosunkowo krótki okres przejściowy – grudzień 2020 r. Wydaje się wysoce nieprawdopodobne, że do tego czasu uda nam się zawrzeć umowę o wolnym handlu z UE – wskazał Silberston.

Kurs funta (GBPUSD) najwyżej od pięciu miesięcy

Kurs funta zyskuje względem dolara amerykańskiego (i nie tylko) niemal nieprzerwanie od blisko 2 tygodni. To właśnie wskutek tej aprecjacji doszło do pokonania kilku technicznych poziomów oporu, w efekcie czego kurs pary walutowej GBPUSD znajduje się obecnie na najwyższym poziomie od połowy maja br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania poziomu 1.3310.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułHistoria pieniądza. Jak myślano o pieniądzu? Część 1. Platon i Arystoteles
Następny artykułJak inwestor może wzmocnić swoją psychikę?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here