Wtorkowy poranek przebiegał na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 11 maja 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7624 zł 11.05.2021, godzina 8:30
Kurs euro EURPLN 4,5661 zł 11.05.2021, godzina 8:30
Kurs funta GBPPLN 5,3096 zł 11.05.2021, godzina 8:30
Kurs franka CHFPLN 4,1726 zł 11.05.2021, godzina 8:30

Kurs euro w okolicy istotnego wsparcia

Kurs euro utrzymuje się od początku tygodnia w okolicy linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem trwającej od ponad miesiąca formacji równoległego kanału wzrostowego. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale pokonane, notowania wspólnej waluty mogłyby osunąć się nawet do 4,51 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka w okolicy istotnego oporu

Kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się we wtorek o poranku na względnie stabilnym poziomie nieopodal górnego ograniczenia formacji kanału wzrostowego, w okolicy którego już pod koniec minionego tygodnia pojawiła się niemała reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków w rejon linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczenie ww. formacji, bądź nawet poniżej 4,09 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 8 groszy

Kurs funta wzrósł wczoraj o niemal 8 groszy, docierając w ten sposób do technicznego oporu w wysokości 5,3150 zł i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji GBP nawet w okolice 5,50 zł.

Jeżeli jednak, podobnie jak w drugiej połowie minionego tygodnia, w okolicy obecnie testowanego oporu znów pojawi się reakcja podażowa, nie można wykluczyć, że kurs funta osunie się do 5,22 zł, bądź nawet do 5,1450 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 24 grosze

Kurs dolara spadł między 31 marca br. a 10 maja br. o ponad 24 grosze, pokonując przy tym kilka technicznych poziomów wsparcia. Ostatnim z nich była strefa w wysokości 3,7610 zł, którą dzięki wczorajszym wzrostom obecnie re-testujemy jako opór. Jeżeli tylko w okolicy tego poziomu znów pojawi się większa reakcja podażowa, kurs dolara mógłby osunąć się nawet do 3,69 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blika | bitcoin trend app | akcje mercator | eurpln stooq | kursy kryptowalut online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMonnari z próbą ważnego wybicia. Kolejny cel przy 3,60 zł – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułJSW nie zamierza przejmować żadnych aktywów węglowych, w tym od Taurona
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here