Kurs funta wzrósł o ponad 6 gr. GBP powyżej 5,07 zł! Co dalej z kursami euro, dolara i franka? Czwartkowe kursy walut, 5 grudniaCzwartkowy poranek przynosi ze sobą deprecjację polskiego złotego. Wobec euro traci on dziś 0,01%, wobec dolara 0,04% a wobec funta szterlinga aż 0,21%. Jego niewielką aprecjację dostrzec można natomiast w relacji do dolara amerykańskiego, który w stosunku do PLN traci 0,04%.


Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 5 grudnia 2019 r.

  • Polski złoty umacnia się wobec euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego
  • Kurs euro EURPLN zyskuje 0,01%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN zyskuje 0,05%
  • Kura funta GBPPLN zyskuje 0,21%
  • Kurs dolara USDPLN traci 0,04%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8607 zł 5.12.2019, godzina 8:20
Kurs euro EURPLN 4,2791 zł 5.12.2019, godzina 8:20
Kurs funta GBPPLN 5,0715 zł 5.12.2019, godzina 8:20
Kurs franka CHFPLN 3,9090 zł 5.12.2019, godzina 8:20

Kurs euro spadł o 5 groszy

Kurs euro zyskuje w czwartek o poranku skromne 0,01%. Nie zmienia to jednak faktu, iż wskutek trwających od piątku spadków osunął się on o 5 groszy. Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że deprecjację tą zainicjowało odrzucenie technicznej strefy oporu w okolice 4,32 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice 4,2670 zł, 4,25 zł, bądź nawet 4,2380 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego w okolicy istotnego wsparcia

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w czwartek o poranku 0,05%. Spoglądając jednak z nieco szerszej perspektywy na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że rynek od kilku dni utrzymuje się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,9030 zł. Biorąc pod uwagę, że poziom ten stanowi dolne ograniczenie trwającej od 12 listopada br. konsolidacji, dopiero trwałe zejście poniżej tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu franka szwajcarskiego.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta powyżej 5,07 zł

Kurs funta zyskuje w czwartek o poranku 0,21%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzeci dzień z rzędy, gdy GBP umacnia się wobec polskiego złotego. W tym czasie kurs funta wzrósł o ponad 6 groszy przekraczając przy tym barierę 5,07 zł. Oznacza to, że w chwili obecnej funt jest na jednym z najwyższych poziomów od kwietnia 2017 r. Jeżeli tylko bariera 5,07 zł zostanie trwale pokonana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 5,1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara w okolicy technicznego wsparcia

Kurs dolara traci w czwartek o poranku 0,04%. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jest to już piąta sesja z rzędu, kiedy USD traci na wartości. Wskutek tych spadków kurs dolara osunął się o ponad 8 groszy z poziomu 3,9333 zł raportowanego jeszcze w miniony piątek. Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że rynek testuje obecnie lokalne wsparcie w wysokości 3,8648 zł, gdzie wczoraj pojawiła się reakcja popytowa.

Finalnie, kurs dolara osunął się jednak nico poniżej tego poziomu. Jeżeli więc w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji USD.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTim Draper: uwolnijcie Rossa Ulbrichta
Następny artykułAnaliza dla początkujących: GBP/NZD – czas na wybicie z formacji klina?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here