Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Mimo, że w ciągu dnia nie poznaliśmy żadnego istotnego raportu makroekonomicznego, to zmienność na notowaniach wybranych głównych walut była całkiem spora.

W relacji do polskiego złotego najwięcej zyskał kurs funta, który wzrósł o ponad 7 groszy. Po drugiej stronie tego zestawienia znalazł się natomiast kurs dolara, który osunął się o niemal 3 grosze.

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 27 marca 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN wzrósł o 0,5 grosza
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN wzrósł o ponad 1 grosz
  • Kura funta GBPPLN wzrósł o ponad 10 groszy
  • Kurs dolara USDPLN spadł o niemal 3 grosze
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,0812 zł 27.03.2020, godzina 19:45
Kurs euro EURPLN 4,5301 zł 27.03.2020, godzina 19:45
Kurs funta GBPPLN 5,0737 zł 27.03.2020, godzina 19:45
Kurs franka CHFPLN 4,2758 zł 27.03.2020, godzina 19:45

Kurs euro spadł o ponad 10 groszy

Kurs euro utrzymywał się w trakcie piątkowej sesji na względnie stabilnym poziomie.  Warto zwrócić jednak uwagę, że w dalszym ciągu utrzymuje się on pod presją podaży, wskutek której osunął się na przestrzeni ostatnich dni o ponad 10 groszy. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs euro mógłby finalnie osunąć się w okolice 4.50 zł, bądź nawet 4.40 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł o 1 grosz

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w trakcie piątkowej sesji o 1 grosz zmniejszając tym samym trwające od wtorku spadki z ponad 14 gr. do 11 groszy. Warto zwrócić jednak uwagę, że w dalszym ciągu utrzymuje się on pod presją podaży. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs franka mógłby finalnie osunąć się w okolice 4.1850 zł, bądź nawet 4.0850 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 34 grosze

Kurs funta zyskuje niemal nieprzerwanie od siedmiu dni. W tym czasie zaliczył on bowiem jedynie jedną spadkową sesję. W tym czasie kurs funta wzrósł o ponad 34 grosze. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie GBP mógłby dotrzeć nawet do 5.15 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o ponad 23 grosze

Kurs dolara spada nieprzerwanie od czterech dni. Tylko w piątek osunął się on o niemal 3 grosze powiększając trwającą od wtorku deprecjację do ponad 23 groszy. jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się w najbliższym czasie w okolice 4.02 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCena złota nie rosła tak szybko od czasu ostatniego kryzysu
Następny artykułKryzys z 2008 jest niczym w porównaniu z obecną recesją, twierdzi Daniel Kostecki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here