Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 24 stycznia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7305 zł 24.01.2021, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,5392ś zł 24.01.2021, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,1032 zł 24.01.2021, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,2107 zł 24.01.2021, godzina 10:00

Kurs euro wzrósł o 4 grosza

Kurs euro utrzymywał się w minionym tygodniu na względnie stabilnym poziomie. Licząc natomiast od 7 stycznia wzrósł on o ponad 4 grosze. Gdyby tylko tendencja ta była kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet w okolice 4,6340 zł.

Niewykluczone jednak, że trwające od kilku dni wzrosty są jedynie forma korekty po wcześniejszych spadkach. Gdyby tak się stało i kurs euro osunąłby się poniżej 4,51 zł, wówczas należałoby się przygotować na możliwość spadków wspólnej waluty nawet do 4,4560 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymywał się w minionym tygodniu na względnie stabilnym poziomie. Licząc natomiast od 7 stycznia wzrósł on o niemal 7 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wzrosnąć docelowo nawet do 4,2480 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 33 grosze

Kurs funta utrzymywał się w minionym tygodniu na względnie stabilnym poziomie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od 7 stycznia wzrastał on o ponad 16 gr. a licząc od grudniowych dołków aż o ponad 33 gr.

Aprecjacja ta zatrzymała się dopiero w okolicy technicznego oporu w wysokości 5,1250 zł, gdzie już pod koniec poprzedniego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa.

Wybicie powyżej tego oporu mógłby otworzyć drogę do dalszych wzrostów kursu funta nawet do 5,23 zł. Jeżeli jednak strefa ta zostanie odrzucona, kurs funta mógłby osunąć się nawet w okolice 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 2,5 grosza

Kurs dolara spadł w minionym tygodniu o 2,5 grosza. Warto przy tym zwrócić uwagę, że wskutek wcześniejszych wzrostów dotarł on do technicznego oporu w okolicy 3,7550 zł. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, wskutek których kurs dolara spadł by nawet do 3,62 zł.

Stratedzy walutowi PKO BP prognozują natomiast, że USD osunie się w tym roku nawet do 3,50 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres cen bitcoina | kurs.funta | nasdaq | zloty kurs | kurs krypto |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGoldman Sachs oczekuje dalszego osłabienia dolara w 2021 r. Podobnie MUFG
Następny artykułPrognoza cen Ethereum Classic na 2021 rok: czy ETC zasługuje na miejsce w Twoim portfelu?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here