Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Finax

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 17 stycznia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7557 zł 17.01.2021, godzina 13:00
Kurs euro EURPLN 4,5377 zł 17.01.2021, godzina 13:00
Kurs funta GBPPLN 5,1052 zł 17.01.2021, godzina 13:00
Kurs franka CHFPLN 4,2130 zł 17.01.2021, godzina 13:00

Kurs euro wzrósł o 2,5 grosza

Kurs euro wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o skromne 2,5 grosza (choć w skrajnym momencie zasięg jego aprecjacji przekraczał 4 grosze). Gdyby tylko tendencja ta była kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet w okolice 4,6340 zł.

Niewykluczone jednak, że trwające od kilku dni wzrosty są jedynie forma korekty po wcześniejszych spadkach. Gdyby tak się stało i kurs euro osunąłby się poniżej 4,51 zł, wówczas należałoby się przygotować na możliwość spadków wspólnej waluty nawet do 4,4560 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w minionym tygodniu o ponad 4 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 7 stycznia aprecjacji do niespełna 7 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wzrosnąć docelowo nawet do 4,2480 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 15 groszy

Kurs funta wzrastał w minionym tygodniu o niemal 12 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 7 stycznia aprecjacji do ponad 15 groszy. Tak znaczne wzrosty sprawiły, że kurs funta dotarł aż w okolice technicznego oporu w wysokości 5,1250 zł, gdzie pod koniec tygodnia pojawiła się reakcja podażowa, zmniejszająca zasięg tygodniowej aprecjacji do niespełna 10 groszy.

Wybicie powyżej tego oporu mógłby otworzyć drogę do dalszych wzrostów kursu funta nawet do 5,23 zł. Jeżeli jednak strefa ta zostanie odrzucona, kurs funta mógłby osunąć się nawet w okolice 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 10 groszy

Kurs dolara wzrósł w minionym tygodniu o ponad 6 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od od 6 stycznia aprecjacji do ponad 10 groszy. Warto przy tym zwrócić uwagę, że w piątek rynek ten wybił powyżej technicznego oporu w wysokości 3,7450 zł, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszych wzrostów w okolice 3,7850 zł, bądź nawet do 3,85 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar zakończy rok nisko, euro pozostanie jednak silne do złotego: prognozy MUFG
Następny artykułZłoto vs Bitcoin: Czy Bitcoin będzie kontynuował swój rekordowy rajd w 2021 roku?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here