Kurs polskiego złotegoPoniedziałkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 19 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8797 zł 19.10.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5609 zł 19.10.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,0425 zł 19.10.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,2541 zł 19.10.2020, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o ponad 10 groszy

Kurs euro wzrósł w poniedziałek przed południem o niespełna 1 grosz. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od minionego wtorku zyskał on już o ponad 10 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby ponownie wzrosnąć do 4,60 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 10 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w poniedziałek przed południem o niespełna 1 grosz. Licząc jednak od minionego wtorku, zyskał on już ponad 10 groszy. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kurs franka szwajcarskiego znalazł się w okolicy technicznego oporu w wysokości 4,2480 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs franka mógłby wzrosnąć docelowo nawet do 4,35 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 14 groszy

Kurs funta wzrósł w poniedziałek przed południem o ponad 2,5 grosza. Licząc jednak od 9 października br, zyskał on już ponad 14 groszy. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kurs funta znalazł się w okolicy technicznego oporu w wysokości 5,05 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs funta mógłby wzrosnąć docelowo nawet do 5,1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o niemal 11 groszy

Kurs dolara spadł w poniedziałek przed południem o symboliczne 0,4 grosza. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od minionego wtorku, kurs dolara wzrósł już o niemal 11 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet do 3,9330 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrezes PGE: Wydzielenie aktywów węglowych najlepiej do końca 2021 r.
Następny artykułQuercus TFI S.A. notuje kolejny dobry kwartał
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here