Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sporej niezbyt dużej istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Fakt ten sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut była w minionym tygodniu raczej niewielka. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kurs funta największym wygranym tygodnia

Stosunkowo pusty kalendarz makroekonomiczny sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut była w minionym tygodniu raczej niewielka. Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą walutą grupy G8 był funt szterling, którego kurs wzrósł o 0,89%. Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługuje natomiast kurs dolara kanadyjskiego, który osunął się o 0,83%.

Noworoczna zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kurs funta największym wygranym tygodnia

W relacji do polskiego złotego najwięcej na przestrzeni minionego tygodnia zyskał kurs funta, który wzrósł o 4 grosze. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może natomiast kurs dolara, który w relacji do polskiego złotego stracił 1,4 grosza.

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 12 lipca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9527 zł 12.07.2020, godzina 8:00
Kurs euro EURPLN 4,46645 zł 12.07.2020, godzina 8:00
Kurs funta GBPPLN 4,9894 zł 12.07.2020, godzina 8:00
Kurs franka CHFPLN 4,1987 zł 12.07.2020, godzina 8:00

Kurs euro wzrósł o ponad 9 groszy

Kurs euro utrzymuje się od pewnego czasu na względnie stabilnym poziomie. Na przestrzeni minionego tygodnia wzrósł on bowiem jedynie o symboliczne 0,5 grosza. Licząc jednak od 3 czerwca br., kurs euro wzrósł o ponad 9 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on nawet dotrzeć do 4,5150 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 15 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się od pewnego czasu na względnie stabilnym poziomie. Na przestrzeni ostatnich dni utrzymał się on na dokładnie tym samym poziomie co przed tygodniem. Licząc jednak od 3 czerwca br., kurs franka wzrósł o niemal 15 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on nawet dotrzeć do 4,2450 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 13 groszy

Kurs funta osunął się w trakcie poniedziałkowej sesji o niemal 3 grosze. W ciągu kolejnych dwóch dni wzrósł on natomiast o niemal 7 groszy, dzięki czemu w skali całego tygodnia zyskał w relacji do polskiego złotego nieco ponad 4 grosze. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni wzrósł on natomiast już o ponad 13 groszy. Warto przy tym zwrócić uwagę, że potencjał do dalszych wzrostów GBP jest silnie ograniczony. Rynek znajduje się bowiem obecnie w okolicy istotnego oporu w wysokości 4,99 zł. Dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji kursu funta.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wciąż poniżej 4 zł

Kurs dolara utrzymuje się od pewnego czasu na względnie stabilnym poziomie. Na przestrzeni minionego tygodnia osunął się on o 1,4 grosza. Licząc jednak od połowy czerwca br., kurs dolara wzrósł o ponad 6 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on nawet dotrzeć do 4,5150 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHaker ukradł giełdzie kryptowalut 366 BTC
Następny artykułGPW: Spółki z branży budowlanej pną się coraz wyżej! Przegląd akcji Marcina Tuszkiewicza
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here