Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPoniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach godzin poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 8 marca 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8803 zł 8.03.2021, godzina 18:10
Kurs euro EURPLN 4,5979 zł 8.03.2021, godzina 18:10
Kurs funta GBPPLN 5,3615 zł 8.03.2021, godzina 18:10
Kurs franka CHFPLN 4,1466 zł 8.03.2021, godzina 18:10

Kurs euro najwyżej od grudnia 2020 r.

Kurs euro wzrósł w poniedziałek o ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 10 lutego br. aprecjacji do ponad 13 groszy. Warto zwrócić uwagę, że kurs euro rósł na przestrzeni 10 spośród 11 ostatnich sesji. Tak znaczne wzrosty notowań wspólnej waluty sprawiły, że kurs euro pokonał techniczny opór w wysokości 4,55 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od 31 grudnia 2020 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kotnjyuowana, w najbliższym czasie mógłby on wzrosnąć natomiast nawet do 4,6340 zł.

Retro
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 6 groszy

Kurs franka szwajcarskiego symbolicznie zyskiwał dziś na wartości. W ciągu kilku ostatnich dni wzrósł on natomiast już o ponad 6 groszy i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy lutego. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, CHF mógłby podrożeć do 4,1780 zł, bądź nawet 4,23 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 57 groszy

Kurs funta wzrósł w poniedziałek o ponad 4 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 11 grudnia 2020 roku aprecjacji do niemal 57 groszy. Tak znaczne wzrosty sprawiły, że kurs funta wybił powyżej technicznego oporu w wysokości 5,35 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od grudnia 2016 r.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 26 groszy

Kurs dolara wzrósł w poniedziałek o ponad 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 25 lutego br. aprecjacji do ponad 20 groszy. Licząc natomiast od dołków z połowy grudnia minionego roku, kurs dolara wzrósł już o ponad 26 groszy. Warto przy tym zwrócić równie uwagę, że kurs dolara rósł na przestrzeni 7 spośród 8 ostatnich sesji. Tak znaczne wzrosty notowań amerykańskiej waluty sprawiły, że kurs dolara pokonał techniczny opór w wysokości 3,7610 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od 5 listopada 2020 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kotnjyuowana, w najbliższym czasie mógłby on wzrosnąć natomiast nawet do 3,96 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | usd kurs | notowania pgnig | btc prognozy | mercator gpw |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFundusze uciekają od złota! Obawiają się też spadki soji i kukurydzy
Następny artykułBlok po 22 – 8 marca 2021: EUR/USD, GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here