Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoŚrodowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 20 stycznia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7337 zł 20.01.2021, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5255 zł 20.01.2021, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,1169 zł 20.01.2021, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1988 zł 20.01.2021, godzina 12:00

Kurs euro spadł o niemal 3 grosze

Kurs euro spadł w środę przed południem o ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od kilku dni deprecjacji do niemal 3 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania technicznego wsparcia w wysokości 4,51 zł. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu euro nawet w okolice 4,4560 zł

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 3 grosze

Kurs franka szwajcarskiego spadł w środę przed południem o niespełna 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od kilku dni deprecjacji do ponad 3 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania technicznego wsparcia w wysokości 4,15 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 15 groszy

Kurs funta wzrósł w środę przed południem o ponad 2 grosze. Warto przy tym zwrócić uwagę, że od 7 stycznia wzrósł on już o niemal 15 groszy, docierając w ten sposób aż w okolice technicznego oporu w wysokości 5,1250 zł. Wybicie powyżej tego poziomu mógłby otworzyć drogę do dalszych wzrostów kursu funta nawet do 5,23 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 5 groszy

Kurs dolara spadł w środę przed południem o około 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od kilku dni deprecjacji do niemal 5 groszy. Warto zwróci uwagę, że spadki te sprawiły, iż kurs dolara ponownie znalazł się poniżej 3,7450 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania technicznego wsparcia w wysokości 3,67 zł, bądź nawet 3,62 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje Netflixa w górę o ponad 12%! Olbrzymi wzrost subskrybentów
Następny artykułWall Street w górę przed zaprzysiężeniem Joe Bidena na 46. POTUS
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here