Kurs polskiego złotegoŚrodowa sesja przebiega na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Wskutek niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, zmienność na notowaniach popularnych walut jest stosunkowo ograniczona. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda obecnie polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 29 lipca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7607 zł 29.07.2020, godzina 12:15
Kurs euro EURPLN 4,4195 zł 29.07.2020, godzina 12:15
Kurs funta GBPPLN 4,8781 zł 29.07.2020, godzina 12:15
Kurs franka CHFPLN 4,1062 zł 29.07.2020, godzina 12:15

Kurs euro wzrósł o ponad 3 grosze

Kurs euro osunął się między 16 a 27 lipca br. o niemal 11 groszy. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek pokonał lokalne wsparcie w wysokości 4,44 zł i dotarł aż do 4,39 zł, co było najniższym poziomem od początku czerwca. To właśnie w okolicy tego wsparcia wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu kurs euro wzrósł o ponad 3 grosze i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on dotrzeć nawet do 4,44 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 6 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł między 10 a 27 lipca br. o niemal 17 groszy. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek pokonał lokalne wsparcia w wysokości 4,1550 zł oraz 4,11 zł i dotarł aż do 4,0550 zł, co było najniższym poziomem od początku czerwca. To właśnie w okolicy tego wsparcia wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu kurs franka wzrósł o niemal 6 groszy. Póki co, potencjał do dalszych wzrostów wydaje się jednak w pewnym stopniu ograniczony. Aby aprecjacja CHF mogłaby być kontynuowana, rynek musiałby pokonać obecnie testowany opór w rejonie 4,11 zł. Jeżeli tak się stanie, wówczas kurs franka mógłby docelowo wzrosnąć nawet do 5,1550 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 8 groszy

Kurs funta spadł między 10 a 27 lipca br. o niemal 20 groszy. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek pokonał lokalne wsparcie w wysokości 4,9116 zł i dotarł aż do 4,8050 zł, co było najniższym poziomem od połowy marca. Mimo, że od technicznego wsparcia GBP dzieliły jeszcze 2 grosze, to wczoraj pojawiła się silna reakcja popytowa. Od tego czasu kurs funta wzrósł o niemal 8 groszy i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on dotrzeć nawet do 4,9116 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara najniżej od czerwca 2019 r.

Kurs dolara spadł między 22 czerwca a 27 lipca br. o niemal 28 groszy. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcia w wysokości 3,90 zł oraz 3,7770 zł i dotarł aż do 3,7250 zł, co było najniższym poziomem od czerwca 2019 r. i jednym z najniższych od października 2018 r. Tam też wczoraj pojawiał się reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty nie trwa jednak zbyt długo. Mimo, że kurs dolara wzrósł o niemal 5 groszy, to dziś znów obserwujemy jego spadki. Warto przy tym zwrócić uwagę, że USD znajduje się obecnie w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 3,7770 zł. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownej deprecjacji amerykańskiej waluty. Gdyby tak się stało, kurs dolara mógłby spaść do 3,7250 zł, bądź nawet do 3,62 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułeBay przeszedł przez kryzys suchą stopą? Przychody wzrosły do 2,9 mld dol.
Następny artykułWojciechowski (IGBiNT): KNF z pejoratywnym podejściem do rynku kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here