Środowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach godzin poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 5 maja 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8075 zł 5.05.2021, godzina 18:00
Kurs euro EURPLN 4,5698 zł 5.05.2021, godzina 18:00
Kurs funta GBPPLN 5,2972 zł 5.05.2021, godzina 18:00
Kurs franka CHFPLN 4,1699 zł 5.05.2021, godzina 18:00

Kurs euro wzrastał o niemal 5 groszy

Kurs euro wzrósł w trakcie środowej sesji o nieco ponad 1 grosz (choć w pewnym momencie sesji zasięg tych wzrostów wynosił niemal 3 grosze), powiększając w ten sposób zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do ponad 3 groszy (choć w skrajnym momencie było to niemal 5 groszy).

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/PLN zauważymy, że wzrosty te zatrzymały się w okolicy technicznego oporu w wysokości 4,5860 zł. Fakt ten sprawia, że kurs euro w dalszym ciagu utrzymuje się wewnątrz formacji trójkąta prostokątnego.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrastał o ponad 6 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w trakcie środowej sesji o nieco ponad 2 grosze (choć w pewnym momencie sesji zasięg tych wzrostów wynosił niemal 4 grosze), powiększając w ten sposób zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do niemal 5 groszy (choć w skrajnym momencie było to ponad 6 groszy).

Wskutek tych wzrostów, kurs franka pokonał techniczny opór w wysokości 4,1580 i znalazł się na najwyższym poziomie od ponad miesiąca. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wzrosnąć nawet do 4,23 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 8 groszy

Kurs funta wzrósł w środę o ponad 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od poniedziałku aprecjacji do niemal 8 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć do 5,32 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 6 groszy

Kurs dolara wzrósł w środę o niemal 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od wczoraj aprecjacji do ponad 6 groszy. Wzrosty te sprawiły, że notowania amerykańskiej waluty dotarły do technicznego oporu w wysokości 3,82 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie pokonana, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet powyżej 3,89 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to jest | giełda akcje | kurs pln | btc news | biomedlub |

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułIndeks WIG20 zyskał dzisiaj 2,2 procent i zanegował spadek
Następny artykułMedicofarma Biotech inwestuje w Poznaniu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here