Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sporej niezbyt dużej istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Fakt ten sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut była w minionym tygodniu raczej niewielka. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy dolara, euro i franka jednymi z największych przegranych tygodnia

Stosunkowo pusty kalendarz makroekonomiczny sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut była w minionym tygodniu raczej niewielka. Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą walutą grupy G8 był dolar nowozelandzki, który umocnił się o 1,16%. Tydzień do udanych zaliczyć może także funt, którego kurs wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o 0,61% oraz dolar australijski, który zanotował wzrost o 0,49%. Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługuje natomiast kurs jena japońskiego, który osunął się o 1,08%. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może także dolar amerykański, euro ani frank szwajcarski, których kursy osunęły się odpowiednio o 0,77%, 0,45% i 0,40%.

Tygodniowa zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kurs funta największym wygranym tygodnia

W relacji do polskiego złotego najwięcej na przestrzeni minionego tygodnia zyskał kurs funta, który wzrósł o 4 grosze. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może natomiast kurs dolara, który w relacji do polskiego złotego stracił 1,6 grosza.

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 3 lipca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9669 zł 5.07.2020, godzina 13:00
Kurs euro EURPLN 4,4615 zł 5.07.2020, godzina 13:00
Kurs funta GBPPLN 4,9509 zł 5.07.2020, godzina 13:00
Kurs franka CHFPLN 4,1991 zł 5.07.2020, godzina 13:00

Kurs euro wzrósł o ponad 9 groszy

Kurs euro utrzymuje się od pewnego czasu na względnie stabilnym poziomie. Na przestrzeni minionego tygodnia osunął się on bowiem jedynie o symboliczne 0,7 grosza. Licząc jednak od 3 czerwca br., kurs euro wzrósł o ponad 9 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on nawet dotrzeć do 4,5150 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 15 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się od pewnego czasu na względnie stabilnym poziomie. Na przestrzeni minionego tygodnia osunął się on bowiem jedynie o symboliczne 0,1 grosza. Licząc jednak od 3 czerwca br., kurs franka wzrósł o niemal 15 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on nawet dotrzeć do 4,2450 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 4 grosze

Kurs funta osunął się w trakcie poniedziałkowej sesji o ponad 5 groszy. W ciągu kolejnych dwóch dni wzrósł on natomiast o niemal 11 groszy, po czym pod koniec tygodnia spadł o niespełna 2 grosze. Fakt ten sprawił, że w skali całego tygodnia kurs funta wzrósł o niemal 4 grosze. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, GBP mógłby wzrosnąć do 4,99 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wciąż poniżej 4 zł

Kurs dolara utrzymuje się od pewnego czasu na względnie stabilnym poziomie. Na przestrzeni minionego tygodnia osunął się on o 1,6 grosza. Licząc jednak od połowy czerwca br., kurs euro wzrósł o niemal 8 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on nawet dotrzeć do 4,5150 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRay Dalio (Bridgewater): rynki finansowe nie są w ogóle wolne
Następny artykułBrexit: Funt zakończy 2020 rok na 1,40 USD czy spadnie do parytetu euro?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here