Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 21 lutego 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7016 zł 21.02.2021, godzina 13:30
Kurs euro EURPLN 4,4857 zł 21.02.2021, godzina 13:30
Kurs funta GBPPLN 5,1853 zł 21.02.2021, godzina 13:30
Kurs franka CHFPLN 4,1306 zł 21.02.2021, godzina 13:30

Kurs euro poniżej 4,50 zł

Kurs euro spadał w minionym tygodniu o nieco ponad 1 grosz. Fakt ten sprawił, że w dalszym ciągu utrzymuje się on poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 4,51 zł. Ponadto, od 2 lutego br. notowania wspólnej waluty poruszają się w trendzie horyzontalny (w konsolidacji), co z czysto technicznego punktu widzenia zwiększa prasę podażową i prawdopodobieństwo kontynuacji spadków do 4,45 zł, bądź nawet 4,42 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o niemal 11 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadał w minionym tygodniu o ponad 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 28 stycznia br. deprecjacji do niemal 11 groszy. Fakt ten sprawił, że kurs franka znalazł się na najniższym poziomie od końcówki grudnia ubiegłego roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, CHF mógłby osunąć się poniżej 4,09 zł, bądź nawet do 4,05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 39 groszy

Kurs funta wzrósł w minionym tygodniu o blisko 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 2 lutego br. aprecjacji do ponad 12 groszy. Licząc natomiast od 11 grudnia 2020 r., kurs funta wzrósł już o niemal 39 groszy. Tak znaczne zwyżki sprawiły, że kurs funta znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy maja 2020 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, szterling mógłby wzrosnąć do 5,23 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadnie do 3,62 zł?

Kurs dolara spadł na początku tygodnia o 2,5 grosza. Tendencja ta nie trwałą jednak zbyt długo, gdyż już we wtorek pojawiła się reakcja popytowa i w ciągu dwóch dni dolar podrożał o niemal 6 groszy. Wzrosty te zatrzymały się dopiero w okolicy technicznego oporu w wysokości 3,75 zł, gdzie w drugiej połowie tygodnia znów pojawiła się reakcja podażowa. W jej następstwie kurs dolara osunął się o ponad 4 grosze. Oznacza to, że w skali całego tygodnia amerykańska waluta potaniała o niespełna 1 grosz.

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/PLN warto zwrócić uwagę, że kurs dolara w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej technicznego oporu w wysokości 3,75 zł, co może zwiększać presję podażową, w wyniku której USD mógłby osunąć się nawet poniżej 3,62 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania cd projekt | bitcoin kurs wykres | dolar online | bitcoin era | akcje biomedlub |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGPW vs Europa – jak rodzima giełda wypada na tle reszty kontynentu?
Następny artykułGOLD – objęcie hossy i overbalance wskazują na wzrosty? – 22.02.21
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here