Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoCzwartkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych dość interesująco. Okazuje się bowiem, że mimo, iż od rana nie poznaliśmy ani jednego istotnego raportu makroekonomicznego, to jednak zmienność na notowaniach popularnych walut była całkiem spora. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 31 grudnia 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6971 zł 31.12.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5055 zł 31.12.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,0149 zł 31.12.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1556 zł 31.12.2020, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o ponad 20 groszy

Kurs euro wzrastał w czwartek o poranku o niemal 4 grosze powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 9 grudnia br. aprecjacji do ponad 20 groszy. Jeszcze przed południem pojawiła się jednak niezwykle silna reakcja podażowa, wskutek której kurs euro osunął się o blisko 8 groszy, po czym odbił o nieco ponad 1 grosz. Oznacza to, że tylko w czwartek do południa, notowania wspólnej waluty osunęły się o nieco ponad 2 grosze. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 4,5160 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 18 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrastał w czwartek o poranku o ponad 4 grosze powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 18 grudnia br. aprecjacji do ponad 18 groszy. Jeszcze przed południem pojawiła się jednak niezwykle silna reakcja podażowa, wskutek której kurs franka osunął się o ponad 7 groszy, po czym odbił o nieco ponad 1 grosz. Oznacza to, że tylko w czwartek do południa, notowania franka szwajcarskiego osunęły się o niespełna 2 grosze. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 4,15 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 33 grosze

Kurs funta wzrastał w czwartek o poranku o ponad 6 groszy powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 11 grudnia br. aprecjacji do ponad 33 groszy. Jeszcze przed południem pojawiła się jednak niezwykle silna reakcja podażowa która niemal w całości zanegowała poranne wzrosty. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tej aprecjacji rynek dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 5,1250 zł. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadku kursu funta.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 14 groszy

Kurs dolara wzrastał w czwartek o poranku o niespełna 4 grosze powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 18 grudnia br. aprecjacji do ponad 14 groszy. Wskutek tej aprecjacji kurs dolara dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 3,74 zł, gdzie już przed południem pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa, wskutek której kurs dolara osunął się o ponad 5 groszy. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet powrotu dolara do spadków.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) rósł do 4,62 zł. Sytuacja techniczna EUR/USD i GBP/USD
Następny artykułTOP 10 najlepszych tekstów Comparic.pl w 2020 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here