Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoCzwartkowe przedpołudnie przebiega na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Przez wzgląd na święta Bożego Narodzenie, zarówno dziś, jak również w ciągu kilku najbliższych dni nie poznamy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 24 grudnia 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6912 zł 24.12.2020, godzina 9:15
Kurs euro EURPLN 4,5062 zł 24.12.2020, godzina 9:15
Kurs funta GBPPLN 5,0103 zł 24.12.2020, godzina 9:15
Kurs franka CHFPLN 4,1566 zł 24.12.2020, godzina 9:15

Kurs euro wzrósł o 9 groszy

Kurs euro utrzymuje się od wczoraj na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że w ciągu ostatnich kilku dni euro podrożało o niemal 9 groszy. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, ze notowania pary walutowej EUR/PLN wybiły powyżej horyzontalnego oporu w wysokości 4,4560 zł oraz powyżej linii tendencji spadkowej, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszych wzrostów wspólnej waluty.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się od wczoraj na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że w ciągu ostatnich kilku dni frank podrożał o ponad 7 groszy (choć w skrajnym momencie zasięg jego aprecjacji wynosił niemal 10 groszy). Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania pary walutowej CHF/PLN wybiły powyżej horyzontalnego oporu w wysokości 4,15 zł. Obecnie obserwujemy re-test tego poziomu od góry (jako wsparcia) i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs franka mógłby w najbliższym czasie wrócić do wzrostów.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 21 groszy

Kurs funta zauważalnie zyskuje w relacji do polskiego złotego. Warto zwrócić uwagę, że umacnia się on już 6. sesję z rzędu. Jakby tego było mało, kurs funta rósł przez 9 z 10 ostatnich sesji. W tym czasie GBP podrożał o niemal 21 groszy.

Tak znaczna aprecjacja sprawiła, ze kurs funta najpierw pokonał techniczny opór w wysokości 4,91 zł, a teraz wybił nawet powyżej 5 zł. jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć nawet do 5,0670 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 8 groszy

Kurs dolara nieznacznie spada drugi dzień z rzędu. Warto zwrócić jednak uwagę, że w ostatnim czasie USD podrożał o niemal 8 groszy (choć w skrajnym momencie zasięg jego aprecjacji przekraczał 11 groszy).

Okazuje się więc, że obecne spadki mogą okazać się swego rodzaju odreagowaniem po wcześniejszych wzrostach. Jeżeli tylko teoria ta się potwierdzi, kurs dolara mógłby w kolejnych dniach wzrosnąć nawet do 3,74 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRopa WTI ponownie powyżej 48 dol. bbl. Czy to powrót do trendu wzrostowego?
Następny artykułUSA publikują nowe wytyczne dot. stablecoinów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here