Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Wszystko to za sprawą niezbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 27 grudnia 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6971 zł 27.12.2020, godzina 13:20
Kurs euro EURPLN 4,5055 zł 27.12.2020, godzina 13:20
Kurs funta GBPPLN 5,0149 zł 27.12.2020, godzina 13:20
Kurs franka CHFPLN 4,1556 zł 27.12.2020, godzina 13:20

Kurs euro wzrósł o 9 groszy

Kurs euro wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o niemal 4 grosze, powiększając w tym zasięg trwającej od 9 grudnia br. aprecjacji do blisko 9 groszy. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych wzrostów, kurs euro znalazł się powyżej horyzontalnego oporu w wysokości 4,4560 zł oraz linii tendencji spadkowej, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszej aprecjacji wspólnej waluty.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymywał się przez cały miniony tydzień na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że od 18 grudnia wzrósł on o 7 groszy. Aprecjacja ta sprawiła, że kurs franka znalazł się powyżej technicznego oporu w wysokości 4,15 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby docelowo wzrosnąć nawet do 4,2480 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 21 groszy

Kurs funta wzrósł w ciągu minionego tygodnia o ponad 8 groszy powiększając zasięg trwającej od 11 grudnia br. aprecjacji do ponad 21 groszy. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, ze kurs funta znalazł się powyżej 5 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, GBP mógłby docelowo wzrosnąć nawet do 5,0650 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 8 groszy

Kurs dolara wzrósł w minionym tygodniu o 5 groszy powiększając zasięg trwającej od poprzedniego tygodnia aprecjacji do ponad 8 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć do 3,74 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrognozy Comparic.pl na 2021 rok – Niemiecki indeks DAX. Podsumowanie i prognozy
Następny artykułStrategia PSV: DAX po przerwie. Niemiecki rynek naciera na lokalne szczyty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here