Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 17 października 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9381 zł 17.10.2021, godzina 11:15
Kurs euro EURPLN 4,5689 zł 17.10.2021, godzina 11:15
Kurs funta GBPPLN 5,4173 zł 17.10.2021, godzina 11:15
Kurs franka CHFPLN 4,2491 zł 17.10.2021, godzina 11:15

Kurs euro spadł o 3 grosze

Kurs euro spadł na przestrzeni minionego tygodnia o ponad 3 grosze. Fakt ten sprawił, że za euro znów zapłącić trzeba poniżej 4,57 zł. Jeżeli jednak tendencja ta będzie w najbliższym czasie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się ponownie nawet w okolice 4,54 zł.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego spadł o 6 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrastał na początku minionego tygodnia o niemal 2 grosze. Jeszcze w poniedziałek pojawiła się jednak reakcja podażowa. Finalnie okazała się ona na tyle silna, że na przestrzeni kolejnych dni notowania szwajcarskiej waluty osunęły się o blisko 6 groszy, powracając w ten sposób poniżej 4,25 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby osunąć się nawet do 4,22 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 18 groszy

Kurs funta wzrastał na początku minionego tygodnia o niemal 3 grosze. Tendencja ta nie trwałą jednak zbyt długo, gdyż jeszcze w poniedziałek pojawiła się reakcja podażowa, wskutek której notowania szwajcarskiej waluty osunęły się o blisko 6 groszy. Spadki również nie trwały jednak długo. W miniony czwartek po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa, wskutek której GBP podrożał o o 3,5 grosza. To wszystko sprawiło, że w skali całego tygodnia kurs funta wzrósł o niespełna 0,5 grosza.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/PLN warto zwrócić uwagę, iż wskutek trwającej od początku września br. aprecjacji, kurs funta wzrósł już o ponad 18 groszy. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że w minionym miesiącu znalazł się on na najwyższym poziomie od początku kwietnia br.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wciąż poniżej 4 zł groszy

Kurs dolara wzrósł na początku tygodnia o niespełna 2 grosze, by chwilę później spaść o niemal 6 groszy. Fakt ten sprawił, że notowania amerykańskiej waluty w dalszym ciągu utrzymują się w przedziale pomiędzy wsparcie w wysokości 3,93 zł a oporem w rejonie 4 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs forinta złoty | ciech akcje | frank kurs | develia notowania | dax notowanie | kurs ciech| stalprodukt akcje kupno | enea kurs |Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBitcoin rośnie w październiku średnio o 13%. Czy IV kw. będzie korzystny dla BTC?
Następny artykułFirmowa strona – aktualizacja sposobu generowania tytułów w wyszukiwarce Google
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here