Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 19 września 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9139 zł 19.09.2021, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,5880 zł 19.09.2021, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,3764 zł 19.09.2021, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,2038 zł 19.09.2021, godzina 10:00

Kurs euro wzrósł o 9 groszy

Kurs euro wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o ponad 4 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 1 września br. aprecjacji do niemal 9 groszy. Tendencja ta przyczyniła się do pokonania technicznego oporu w wysokości 4,54 zł. Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że rynek testuje obecnie kolejny opór w wysokości 4,60 zł. Jeżeli jednak i ta strefa zostanie trwale pokona, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 4,6350 zł.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł o 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł od 8 września o niemal 7 groszy. Aprecjacja ta przyczyniła się do pokonania technicznego oporu w wysokości 4,1750 zł, co w praktyce wskazywać może na potencjał do dalszego umocnienia szwajcarskiej waluty względem polskiego złotego w najbliższym czasie. Gdyby tak się stało, kurs franka mógłby wzrosnąć nawet w okolice 4,22 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 14 groszy

Kurs funta wzrósł w minionym tygodniu o 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 1 września br. aprecjacji do ponad 14 groszy. Tendencja ta przyczyniła się do pokonania technicznego oporu w wysokości 5,31 zł, co w praktyce wskazywać może na potencjał do dalszego umocnienia brytyjskiej waluty względem polskiego złotego w najbliższym czasie. Gdyby tak się stało, kurs funta szterlinga mógłby wzrosnąć w najbliższym czasie do 5,4150 zł, bądź nawet do 5,47 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 13 groszy

Kurs dolara wzrósł w minionym tygodniu o niespełna 7 groszy, powiększając trwającą od 3 września br. aprecjację do blisko 13 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet w okolice 3,9750 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar korona norweska | polenergia giełda | cena akcji celon | dax forum | kurs comarch | kurs dolara nowozelandzkiego wykres | kursy kryptowalut prognozy | korona norweska pln |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs dolara czeka na FOMC, a pozostałe kursy walut na dane o PMI
Następny artykułFetyszyści mogą kupić kawałek ciała Dody. Gwiazda sprzedaje się za pomocą NFT
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here