kurs złotego PLNCzwartkowy poranek przebiegał na rynku walutowym dość spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych dot. sytuacji gospodarczej w największych gospodarkach świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 17 września 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7781 zł 17.09.2020, godzina 12:10
Kurs euro EURPLN 4,4561 zł 17.09.2020, godzina 12:10
Kurs funta GBPPLN 4,9021 zł 17.09.2020, godzina 12:10
Kurs franka CHFPLN 4,1487 zł 17.09.2020, godzina 12:10

Kurs euro wzrósł o 1 grosz

Kurs euro wzrósł w czwartek przed południem o niespełna 1 grosz. Warto przy tym zwrócić uwagę, że od kilku dni utrzymuje się on na względnie stabilnym poziomie. Biorąc porze tym pod uwagę, że w dalszym ciągu znajduje się on powyżej 4,4250 zł, co jest jednym z najwyższych poziomów od drugiej połowy lipca br., jeżeli tylko aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby docelowo wzrosnąć w okolice 4,4920 zł, bądź nawet do 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 1 grosz

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w czwartek przed południem o niemal 1 grosz. Warto zwrócić uwagę, że CHF umacnia sie w relacji do polskiego złotego już trzeci dzień z rzędu. Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby docelowo wzrosnąć do 4,1550 zł. Gdyby jednak opór ten został trwale pokonany, wówczas zasięg wzrostów mógłby zwiększyć sie nawet do 4,2150 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 11 groszy

Kurs funta spadł w poprzednim tygodniu o niemal 22 grosze. Wraz z początkiem nowego tygodnia pojawiła się jednak silna reakcja popytowa. Warto zwrócić uwagę, że kurs funta zyskuje w relacji do polskiego złotego już czwartą sesję z rzędu, co jest najdłuższą tego typu serią od pierwszej połowy sierpnia. Wskutek tej aprecjacji kurs funta wzrósł już o niemal 11 groszy i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania technicznego oporu w wysokości 4,91 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 3 grosze.

Kurs dolara zyskuje w stosunku do polskiego złotego już trzeci dzień z rzędu. W tym czasie wzrósł on o ponad 3 grosze. Fakt ten sprawił, że w chwili obecnej rynek ponownie testuje techniczny opór w wysokości 3,7770 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej aprecjacji USD.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPHN oczekuje poprawy wyników w II półroczu 2020
Następny artykułKolejne debiuty nowych spółek na NewConnect, GPW zostaje w tyle
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here