Kurs funta wykonuje klasyczną korektę. GBP/PLN z szansą na dalsze wzrosty do zakresu 4,97 PLNPiątkowa sesja również dla funta szterlinga jest łaskawa – jak widać póki co po wykresie H4 pary. W tym momencie para GBP/PLN oscyluje w zakresie 4,94 PLN wykonując cofnięcie po przedwczorajszych wzrostach. Wszystko obecnie idzie zgodnie z planem – jednak czy rynek będzie w stanie wygenerować kolejną falę wzrostów jak jest to oczekiwane względem tego rynku? Spójrzmy na wykres H4 pary GBP/PLN, czyli funta szterlinga wobec polskiego złotego.


Kurs funta szterlinga wykonuje planowane cofnięcie – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga póki co wykonuje ruchy zgodnie z wczorajszym planem
  • Para GBP/PLN wykonuje zatem oczekiwane zejście korekcyjne
  • Zdaje się, że dalsze ruchy funta szterlinga – wzrostowe – są bardzo możliwe
  • Najbliższymi poziomami, które rynek ten może przetestować to 4,97 PLN oraz 5 PLN

W tym momencie patrząc na wykres H4 pary GBP/PLN widać, że rynek ten wygenerował najpierw bardzo szybką kontrę do spadków, następnie miał cofnąć w ramach klasycznej korekty – co też ten rynek wykonał. Kolejno, szansa na cofnięcie ruchu w ramach zdrowej korekty była spora i jak widać po załączonym wykresie pary GBP/PLN – rynek właśnie takiej dokonał. Obecnie zatem nic nie pozostaje więcej jak powiedzieć, że szanse na dalsze wzrosty są relatywnie duże o tyle, o ile rynek nadal będzie respektował dolne ograniczenia – które w tym przypadku przypadają na zakres ceny uśrednionej.

Tworzy ją średnia krocząca 88-okresowa na wykresie H4. Dopóki rynek trzymać się będzie właśnie tego poziomu – szanse na dalszy ruch wzrostowy z celem określonym na poziomie 4,97 PLN są duże. Warto zatem przyglądać się nadal wykresowi w poszukiwaniu dalszych sygnałów pro-wzrostowych.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 03.07.2020
Kurs funta GBPPLN H4 03.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here