Naga MarketsNotowania funta szterlinga osunęły się w ubiegłym tygodniu o 1,5% w relacji do dolara kanadyjskiego. Tym samym para walutowa GBPCAD znalazła się na poziomach z października 2019 roku. W trakcie ruchu spadkowego, niedźwiedzie pokonały dwa istotne poziomy wsparcia. Gdzie kurs może kierować się dalej w przypadku kontynuacji nowego trendu?


Kurs funta zmienił trend na spadkowy

Najmocniej kurs funta osuwał się w środę i to właśnie wtedy wyznaczony został nowy, niższy dołek, który przesądził o zmianie trendu na spadkowy, przynajmniej w perspektywie wykresu dziennego. Dodatkowo, sprzedający pokonali wsparcie przy 1,6940, a kolejnego dnia zdobyli także poziom z 1,6720.

Obszar tworzony przez te dwa wspomniane wyżej poziomy działa obecnie jako opór. Patrząc na wykres dzienny GBPCAD poniżej widzimy, że strefa ta była testowana w nowej roli w czwartek oraz piątek i jak dotąd nie została pokonana.

Zobacz też: Tygodniowe spojrzenie na rynki 23 – 27 marca 2020

Na początku obecnego tygodnia kupujący ponownie próbują znieść chociaż część spadków, a na rezultat ich wysiłków przyjdzie nam zaczekać do zamknięcia sesji. Utrzymanie notowań pod 1,6940 da szansę na kontynuację trendu spadkowego w kierunku 1,6232. Alternatywnie, powrót na koniec dnia ponad ograniczenie strefy oporu odsłoniłby ubiegłotygodniowe maksima w okolicach 1,7250

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny pary walutowej GBPCAD - 23 marca 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej GBPCAD – 23 marca 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here