Naga MarketsKurs funta w relacji do dolara poczynił w ubiegłym tygodniu znaczny postęp. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania GBP/USD pokonały we wtorek kluczowy opór na 1.3000.

Kolejnego dnia, kurs ustanowił co prawda nowy szczyt, jednak zamknięcie sesji miało miejsce na poziomie niższym od otwarcia. Podobna podczas czwartkowej sesji.

Z kolei w piątek kurs osunął się z powrotem pod 1.3000 i dotarł do kanału średnich EMA 10/20 (wsparcie dynamiczne). Jednakże do zamknięcia tygodnia, całość strat została odrobiona, a na wykresie utworzył się świeca z długim, byczym knotem.

Piątkowa formacja daje szanse na wzrosty po skutecznym odbiciu od konfluencji wsparcia, gdzie poziom horyzontalny zbiegł się ze wsparciem dynamicznym. Jeśli scenariusz ten się zrealizuje, kupujący mogą windować notowania do styczniowych maksimów na 1.3216. Kluczowy opór stanowi natomiast strefa między 1.3257 – 1.3300, która obejmuje maksima z września i października 2018 roku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

notowania GBP/USD pokonały we wtorek kluczowy opór na 1.3000.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here