moneta funt szterlingNotowania brytyjskiego funta wobec polskiego złotego ponownie znajdują się w okolicach lokalnego oporu, który jeszcze niedawno przełamany był z kretesem. Kurs pary GBPPLN w momencie pisania analizy oscyluje zatem w okolicach poziomu 5,19 PLN i wszystko wskazuje na to, że rynek nie ma ochoty na dalsze spadki. Inwestorzy handlujący na parze mogli zobaczyć jedynie przetestowanie zakresu 5,11 PLN, gdzie para była podczas wtorkowej sesji – z brakiem wykończenia ruchu przy wsparciu cenowym. Spójrzmy na wykres H4 pary GBPPLN aby ocenić dalsze scenariusze handlu.


Brytyjska waluta ponownie wraca pod lokalny opór – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga ponownie dociera do poziomu oporu 5,19 PLN
  • Para GBPPLN oddala tym samym dalszą możliwość spadków pokazując presję popytową
  • Inwestorzy muszą szukać miejsca niewielkiej korekty, jeśli chcą dołączać do dalszych wzrostów
  • Nie oczekuje się zejścia głębszego niż 5,17 PLN w ciągu najbliższych sesji na funcie

Kurs funta szterlinga podczas czwartkowej sesji handlowej zaskakuje siłą – podchodząc po raz kolejny do strefy, która jeszcze przed dniem przełamana wygenerowała sygnał sprzedażowy. Nie ulega jednak wątpliwości, że rynek testując 5,11 PLN przetestował dla siebie prawdopodobnie najniższy poziom w tym miesiącu i szanse na dalsze zejścia są już bardzo niskie. Dlatego też inwestorzy handlujący na parze GBPPLN nie powinni fiksować się na dalsze – mocne zejścia – ponieważ one mogą zwyczajnie się już nie pojawić.

Obecnie najlepszym scenariuszem – możliwym do zrealizowania – będzie szukanie korekty na 1-2 grosze oraz szukanie dalszych sygnałów wzrostowych. Para z funtem ma szansę na osiągnięcie ostatnich szczytów przy poziomie 5,25 PLN – 5,26 PLN, dlatego miejsce do dalszych wzrostów jeszcze jest. Warto oczekiwać odpowiedniego miejsca do dołączenia.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 23.04.2020
Kurs funta GBPPLN H4 23.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here