Naga MarketsKurs funta wciąż pod presją. GBPUSD poniżej 1,30 USDPo siedmiu z rzędu spadkowych sesjach, kurs funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego próbuje odzyskiwać siły. Niemniej dzisiejsze wzrosty są symboliczne i raczej nie zanosi się na zmianę sentymentu w najbliższych dniach. Sytuacja techniczna również nie wygląda najlepiej. Para walutowa GBPUSD utrzymuje się poniżej okrągłego poziomu 1,30 USD.


Kurs funta pozostaje pod presją sprzedających

Kurs funta szterlinga wyraźnie traci w ostatnich dniach do innych walut. Koszyk GBP spadł poniżej 50-dniowej średniej kroczącej po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy. Podczas gdy funt wzrósł po spektakularnym zwycięstwie partii Borisa Johnsona w wyborach 12 grudnia, nastroje inwestorów uległy szybkiemu pogorszeniu. Patrząc chociażby na kurs GBPUSD, mamy do czynienia z falą na ponad 600 pipsów w dół.

Wszystko przez ostatnie stanowcze wypowiedzi Borisa Johnsona, który powiedział, że okres po przepchnięciu umowy Brexitowej w parlamencie, okres przejściowy będzie trwał maksymalnie do końca 2020 roku. Rynek odebrał to jako ryzyko twardego Brexitu, a z racji tego, że ostatnie wzrosty były wywołane euforią głównie z powodu oddalenia zjawiska “no-deal Brexit”, na rynku szybko pojawiła się reakcja odwrotna.

Zobacz także: Kurs funta GBP kontynuuje spadki, co dalej z euro EUR, frankiem CHF i dolarem USD?

Spoglądając na sytuację techniczną na GBPUSD, mamy do czynienia z największą korektą spadkową od początku września tego roku. W ubiegłym tygodniu doszło do zanegowania układ Overbalance, co doprowadziło w pierwszej kolejności do testu wsparcia przy 1,30 USD, a następnie do jego wybicia. Licząc od szczytu przy 1,3500, aktualna przecena sięga już ponad 600 pipsów. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, kurs powinien w najbliższym czasie przetestować wsparcie przy 1,2780, gdzie znajdują się minima z 8 listopada.

Wykres funta do dolara na interwale D1
GBPUSD interwał D1

Zobacz także: Cena złota nawet po 1600$ w 2020 roku. Co z innymi surowcami?

Pomimo, że w najbliższych dniach raczej większość inwestorów będzie się trzymała poza rynkiem, spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na interwale H4. W przypadku korekty wzrostowej, pierwszym oporem jest oczywiście wybity wcześniej okrągły poziom 1,30 USD. Biorąc jednak pod uwagę układ Overbalance, wyznaczony na ostatniej fali spadkowej, należy wspomnieć o poziomie 1,3020, dopiero jego pokonanie otworzyłoby drogę do większych wzrostów. Niemniej na razie scenariuszem bazowym są dalsze spadki w kierunku 1,2780.

Wykres funta do dolara
GBPUSD interwał H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here