Naga MarketsKurs funta nie może zaliczyć minionego tygodnia do udanych. Był on bowiem najsłabszą spośród walut grupy G8 i jedyną, która osłabiała się w relacji do dolara amerykańskiego. Jeżeli weźmiemy pod uwagę zmienność od początku roku okaże się jednak, że GBP jest jedną z najsilniejszych walut G8, ustępując miejsca jedynie dolarowi kanadyjskiemu (CAD). Analitycy ING uważają, że funt szterling wydaje się być najlepiej sytuowaną walutą w europejskiej przestrzeni G10.

Funt lepszy niż euro 

Ekonomiści dostrzegają, że ogólne zaufanie do perspektyw strefy euro pozostaje bardzo kruche, zwłaszcza w obliczu trwających restrykcji związanych z koronawirusem. Zgoła odmiennie wyglada natomiast sytuacja w Wielkiej Brytanii, której premier potwierdził w minionym tygodniu, że kolejna runda działań mających na celu ponowne otwarcie gospodarki będzie miała miejsce 12 kwietnia, włączając w to otwarcie nieistotnych punktów sprzedaży detalicznej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ubiegłym tygodniu funta wsparły informacje o tym, że ponowne otwarcie brytyjskiej gospodarki przebiega zgodnie z planem, a także dalsze zakłady, że gospodarka brytyjska będzie jedną z pierwszych dużych gospodarek, która wyjdzie z pandemii.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy jednak, że kurs osunął się w ostatnim czasie o niemal 6 centów, docierając w ten sposób w okolice linii tendencji wzrostowej. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, wówczas nad funtem zawisłyby ciemne chmury.

W okolicy istotnego poziomu znajdują się także notowania pary walutowej EUR/GBP, której kurs wzrósł w ciągu ostatnich dni o niemal 2,5 proc. odzwierciedlając słabość brytyjskiej waluty. Gdyby tylko tendencja ta była kontynuowana i obecnie testowany opór pokonany, wówczas kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 0,8860 GBP.

Jane Foley, starszy strateg walutowy w Rabobanku, oczekuje jednak, że podczas gdy GBP może nadal zmagać się z USD w obecnym środowisku, pozostanie on dobrze wspierany w stosunku do nisko rentownych walut G10, takich jak CHF, JPY i EUR.

Obawy o perspektywy strefy euro wyraził nawet Jens Weidmann z Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Uważa on bowiem, że ze względu na silny wzrost liczby zakażeń, złagodzenie środków ochronnych może potrwać dłużej niż zakładano w marcowej prognozie. W takim przypadku prognoza tempa wzrostu PKB dla strefy euro w 2021 r. może się nie zmaterializować.

W tym otoczeniu, kurs funta może dalej zyskiwać na optymizmie związanym z poprawiającą się sytuacją gospodarczą w Zjednoczonym Królestwie.

Ekonomiści uważają, że w obliczu kolejnej blokady przed koronawirusem we Francji i ciągłych oznak, że gospodarka strefy euro odbudowuje się wolniej niż gospodarka Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, inwestorzy nie będą mieli zbyt wielu powodów do kupowania euro w nadchodzącym tygodniu.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda komentarze | nasdaq indeks | pgnig notowania akcji | dolar online | akcje pgnig cena aktualna |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto z formacją podwójnego dna. 1800 USD to średni poziom na 2021 rok – zdaniem Citibanku
Następny artykułBitcoin: Malejąca zmienność BTC zniechęca nowych inwestorów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here