Naga MarketsKurs funta w konsolidacji. Gdzie GBPUSD skieruje się po wybiciu?Notowania funta szterlinga zaliczyły w marcu silny, niemal 1800-pipsowy spadek. Ponad połowę tej przeceny udało się dość szybko odrobić, po czym kurs GBPUSD znalazł się w konsolidacji. Zobaczmy jakie są dalsze perspektywy dla tej pary walutowej.


Inside bar na kablu

Spoglądając na wykres dzienny w oczy rzuca się silny, 4-dniowy wzrost kursu funta do dolara. Jednak w kolejnych dnia zmienność znacznie spadła i do teraz notowania zawierają się w zakresie handlu z minionego piątku. Doprowadziło to do powstania formacji inside bar.

Kontynuacji wzrostów możemy się spodziewać po wybiciu maksimów świecy matki przy 1,2485. Wtedy też byki otworzyłyby sobie drogę do poziomu 1,2734. Nieco niżej znajduje się 200-dniowa średnia krocząca, która może działać jako opór dynamiczny.

Zobacz też: 1000+ na wycieczkę? Ministerstwo Rozwoju chce wesprzeć turystykę

Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD - 3 kwietnia 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD – 3 kwietnia 2020 r.

Konsolidacja na wykresie 1-godzinnym

Na wykresie o niższym interwale (1-godzinny) zobaczymy, gdzie para GBPUSD może zmierzać po wybiciu w dół z ruchu bocznego w jakim obecnie przebywa. Istotny z tej perspektywy wydaje się poziom 1,2241 (dołek z wtorku).

Przełamanie wspomnianego wyżej poziomu odsłoniłoby istotny obszar wsparcia w obrębie okrągłego poziomu 1,20. Wcześniej, przy 1,2130 znajduje się jeszcze dołek świecy matki inside bara z wykresu dziennego. Jego pokonanie może być kluczowe jeśli cena miałaby się dalej osuwać.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres 1-godzinny pary walutowej GBPUSD - 3 kwietnia 2020 r.
Wykres 1-godzinny pary walutowej GBPUSD – 3 kwietnia 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here