Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas piątkowego handlu przed sesją amerykańską rośnie. Para GBP/USD popadła w konsolidację – oscylując obecnie wokół ceny 1,30830 oraz sprawiając, poziomy konsolidacyjne są w tym momencie bardziej dostrzegalne. Wąskie pasmo ruchu powoduje, że para GBP/USD niewiele więcej może zrobić do momentu samego wybicia, dlatego warto wykorzystać obecną sytuację do handlu od poziomu do poziomu. Spójrzmy jednak na wykres M30.


Mimo trendu horyzontalnego, w który para popadła już od dłuższego czasu – ruchy funta szterlinga wobec dolara można wykorzystać na swoją korzyść mając na uwadze najważniejsze poziomy odwiedzane już przez parę. W tym momencie klarownymi poziomami są te oznaczone na wykresie poniżej, jednak zanim zostaną opisane warto spojrzeć na sam wykres.

Kurs funta w konsolidacji – para GBP/USD na wykresie M30

Tym razem para powinna zostać przeanalizowana z nieco niższego interwału czasowego niż standardowe H1, które na sesję intraday relatywnie dobrze się sprawa – głównie z powodu zawężonych ruchów na parze w ostatnim czasie. Dlatego, z wykresu M30, który zamieszczony jest również na poniższym wykresie – widać, że para w pierwszej kolejności powinna wykonać ruch ku górze, następnie oczekiwać się będzie wykonania korekty w okolice lokalnego wsparcia – oraz wygenerowania finalnie ruchu wzrostowego wyłamującą obecną zawężoną konsolidacje.

wykres GBPUSD M30 12.04.2019
GBPUSD M30 12.04.2019

Tendencja mimo oznak konsolidacji w dłuższym terminie dla pary powinna być wzrostowa z dwóch powodów: kurs dolara amerykańskiego powinien się osłabiać a sam kurs funta szterlinga może w niedługim czasie sporo zyskiwać. W tym momencie nastawienie pro-wzrostowe nadal pozostaje niezmienne i oczekuje się w niedługim czasie przełamania obecnej zawężonej struktury funta szterlinga wobec dolara.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here