Kurs funta w konsolidacji. GBP/PLN może cofnąć do 5,3720 PLNKurs pary z funtem szterlingiem wobec polskiego złotego (GBP/PLN) generuje podczas ostatniej sesji tygodnia, piątkowej sesji handlowej, 15 października znów ruch wokół tego samego rejonu, czyli strefy 5,38 – 5,40 PLN. Podczas ostatnich sesji handlowych, rynek poszedł w typowy układ konsolidacyjny, więc na razie nie ma żadnych sygnałów świadczących o możliwości zmianie takiego układu. Na ten moment zatem para walutowa GBP/PLN może generować ruch na dalsze, delikatne cofnięcie a wsparciem jest rejon zakreślony na wykresie H4 – D1, 5,3720 PLN.

  • Kurs funta brytyjskiego nadal pozostaje w konsolidacji
  • Brytyjska waluta walczy o utrzymanie się ponad 5,38 PLN
  • Para walutowa GBP/PLN może jednak cofać w kolejnych dniach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Funt szterling z celem 5,3720 PLN

wykres Kurs funta GBPPLN H4 15.10.2021
Kurs funta GBPPLN H4 15.10.2021

W kolejnych dniach na rynku funta szterlinga wobec polskiego złotego widać, że rynek ten nie chciał przełamywać ważniejszego zakresu wsparcia, czyli poziomu 5,38 PLN i szybko nadrobił to, co stracił w ostatnich godzinach. Jednak aby rynek funta szterlinga chciał generować dalszy wzrost – musi on utrzymywać się nadal powyżej tej strefy. Wydaje się to jednak coraz mniej możliwe.Mówiąc inaczej, czeka nas podczas kolejnych godzin prawdopodobnie fala cofania i szukania oparcia na niższych rejonach po tym, jak rynek nie może zdecydować się co do dalszego ruchu. Rynek funta szterlinga (GBP/PLN) szukać może pretekstu do cofnięcia wobec polskiego złotego. Warto będzie zwrócić zatem uwagę, czy po drobniejszym zejściu korekcyjnym nie pojawi się okazja do dalszego wzrostu i dołączenia do ruchu w rejony 5,42 PLN lub nieco wyższego zakresu. Na ten moment warto czekać na korektę do 5,3720 PLN.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | funt online | dax notowania | jsw giełda | kurs kryptowalut wykres |Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs euro nieco cofa. EUR/PLN spada do 4,5690 PLN
Następny artykułAkcje CCC umocniły się o 3,21 procent. Główne indeksy GPW zyskiwały
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here