Kurs funta w górę, złoty traci też do franka i dolara, w czwartek 9 lipca
Kursy walut w czwartek 9 lipca

Podczas czwartkowej sesji polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Nasza krajowa waluta traci funta, dolara i franka. Najmocniejszy ruch widać na GBP/PLN, gdzie funt umacnia się ponad 0,4% do złotego. Z kolei na EUR/PLN nie widać większej zmienności, kurs konsoliduje. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci ponad 0,4% do funta brytyjskiego
  • Złotówka osłabia się dziś także do franka i dolara
  • Euro stabilnie do PLN, kurs w rejonach wczorajszego poziomu zamknięcia sesji
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9550 zł 09.07.2020, godzina 17:20
Kurs euro EURPLN 4,4677 zł 09.07.2020, godzina 17:20
Kurs funta GBPPLN 4,9880 zł 09.07.2020, godzina 17:20
Kurs franka CHFPLN 4,2075 zł 09.07.2020, godzina 17:20

Kurs dolara utrzymuje się poniżej oporu przy 3,97 zł

Dolar zyskuje dziś około 0,25% do złotego. Niemniej para walutowa USD/PLN ponownie odbiła się w tym tygodniu od strefy oporowej przy 3,97 zł. Poziom ten pozostaje istotnym oporem w średnim terminie. Dopóki kurs znajduje się poniżej obowiązuje tendencja spadkowa, niemniej należy pamiętać, że z każdym kolejnym testem rośnie ryzyko wybicia górą.

W w przypadku zanegowania wspomnianej strefy, ruch wzrostowy mógłby się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł. Jeżeli natomiast nie dojdzie do wybicia górą, wciąż istnieje szansa na dalsze spadki.

Wykres USD/PLN
USD/PLN utrzymuje się poniżej oporu

Kurs funta GBP/PLN testuje ponownie geometrię

Na kursie funta do złotego możemy obserwować wzrosty podczas dzisiejszej sesji. Kurs GBP/PLN ponownie testuje opór wynikający z układu 1:1 oraz strefy wcześniejszej reakcji.

Pomimo, że średnim terminie wciąż możemy mówić o sekwencji spadkowej, tak dynamika wzrostów w ostatnich dniach jest spora. Kluczowym oporem pozostają okolice poziomu 4,9870 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie układu Overbalance. Z kolei najbliższe wsparcie wypada przy poziomie 4,91 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN w strefie oporu

Kurs euro do złotego pozostaje w ruchu bocznym

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na plusie. Niemniej patrząc na wykres, notowania EUR/PLN utknęły w w rejonach oporu, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Lokalnie obowiązuje więc ruch boczny, a na wyklarowanie się sytuacji musimy zaczekać.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN niweluje wczorajsze wzrosty

Kurs franka CHF/PLN utrzymuje się powyżej 4,1850 zł

Frank szwajcarski zyskuje dziś na nieznacznym plusie w ujęciu do złotego. Para walutowa, znajduje się powyżej ważnego oporu przy 4,1850 zł. Jeżeli w najbliższych dniach będzie się ona utrzymywała powyżej, możliwy będzie ruch w kierunku poziomu 4,24 zł. Z drugiej strony, cofnięcie poniżej może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej. Niemniej w ostatnich dniach dominuje tendencja boczna a zmienność jest niska.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN na niewielkim plusie

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here