Naga MarketsRynki podtrzymują pozytywne nastroje po piątku i zdumiewająco mocnym raporcie z rynku pracy USA. GBP rośnie na doniesieniach o wcześniejszym otwarciu gospodarki. Ropa naftowa korzysta na decyzji OPEC+ o utrzymaniu cięć produkcji o kolejny miesiąc.

Kurs funta rośnie przez wcześniejsze otwarcie gospodarki

Rynki akcyjne w Azji rozpoczynają tydzień od nieśmiałych wzrostów w ramach podtrzymania pozytywnego klimatu za Wall Street z piątku. Inwestorzy entuzjastycznie przyjęli majowy raport z rynku pracy USA, który wskazał na nieoczekiwany wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 2,5 mln osób i spadek bezrobocia do 13,3 proc. z 14,7 proc.

Oczekiwania, że globalna gospodarka może po kryzysie odbijać w szybszym tempie, pozostają motywem przewodnim dla rynków. Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,2 proc.

Dane z chińskiego handlu zagranicznego wskazały na wzrost nadwyżki w maju do 62,9 mld USD z 45,3 mld USD w kwietniu. Wzrost wziął się z mniejszego spadku eksportu i głębszego osłabienia importu. Ogólnie wydźwięk danych jest mieszany.

Na rynku walutowym panuje względnym spokój z wyróżnieniem GBP. The Times donosi, że Wielka Brytania może przystąpić do częściowego otwierania gospodarki wcześniej niż oczekiwano. Plany mają być ogłoszone w tym tygodniu. GBP/USD testuje 1,27.

Pomimo utrzymania risk-on EUR/USD cofnął się pod 1,13. EUR/PLN jest pod 4,44.

AUD/USD nie może przebić się przez 0,70, za co częściowo można winić decyzję chińskich władz odradzającą podróże do Australii i podkreślającą pogorszenie relacji dyplomatycznych między krajami.

OPEC+ jednomyślnie zadecydował o przedłużeniu o 1 miesiąc obecnie obowiązującego porozumienia ws. redukcji wydobycia. W ciągu kolejnych tygodni zadecyduje, czy dalsze przedłużenie jest konieczne. Rynek ropy pozytywnie przyjął decyzję. Brent jest wyżej o 2,4 proc. i wychodzi ponad 43 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here