Naga MarketsKurs funta w górę po BoE, dolar oddaje już zyski po FedZachowanie się rynków w czwartek rano może nieco zastanawiać w kontekście wczorajszego przekazu z FED, który wypadł bardziej „jastrzębio”. Teoretycznie lepszy sentyment można tłumaczyć rosnącymi nadziejami na ewentualny bailout spółki Evergrande przez chińskie władze, co sprowadziłoby ten temat do kryterium lokalnego, redukując tym samym go jako czynnik mogący mieć wymiar globalny.

Kursy walut vs banki centralne

No ale dopóki nie ma konkretów, a kolejny weekend jest blisko, to może lepiej zachować strategię ograniczonego zaufania. Patrząc długookresowo to co zaprezentował wczoraj FED, czyli rychły tapering i rosnące perspektywy na podwyżki stóp procentowych, brzmi bardziej pro-dolarowo, chyba, że założymy, że inne banki centralne będą szybsze w wyścigu na zaostrzenie polityki monetarnej.Oczywiście kilka można wskazać – w grupie G-10 to Norwegia, Nowa Zelandia i być może Kanada – waluty tych trzech krajów mogą być dalej warte zainteresowania. W „bliskiej poczekalni” można umieścić funta, biorąc pod uwagę, że presja na zmianę „gołębiego” podejścia przez Bank Anglii może w najbliższych miesiącach narastać.

Na drugim biegunie pozostaną jednak euro, oraz jen, gdzie decydenci zdają sie nadal mocno tkwić w „gołębiej” narracji. Wprawdzie nie tak dawno EBC zgodził się, co do tego, że skala interwencyjnego PEPP może być ograniczona od grudnia, ale w ostatnich dniach pojawiły się głosy, że wygaszenie tego programu powinno skutkować zwiększeniem skali istniejącego programu QE (!).

Opublikowane dzisiaj rano słabsze wskazania dla indeksów PMI potwierdzają tylko scenariusz, że decydenci w Europie będą się czuć bezpiecznie ze swoimi „gołębimi” założeniami. Z kolei Bank Japonii wczoraj potwierdził, że nie planuje zmian w dotychczasowej polityce. Tym samym zachowanie się dolara w najbliższych miesiącach może być selektywne, co warto mieć na uwadze.

Kurs funta w górę po informacjach z Banku AngliiJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here