Kurs euro znowu w górę. Polski złoty traci w poniedziałek, 11 listopada, a dolar USDPLN, funt i frank wyraźnie odbijająPodczas dzisiejszej sesji możemy obserwować kontynuację paniki na światowym rynku akcji, co nie przekłada się też dobrze na  polskiego złotego. We wtorek 25 lutego PLN traci najmocniej do funta brytyjskiego (GBP). Z kolei spadki w stosunku do euro i franka (CHF) i dolara (USD) są umiarkowane, właściwie kursy USDPLN, CHFPLN i EURPLN znajdują się na wysokości wczorajszego poziomu zamknięcia sesji. Co dalej z nasza walutą, czy istnieje szansa na odwrócenie negatywnego sentymentu?


Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce w poniedziałek 24 lutego:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3020 euro
USDPLN 3,9530 dolar
GBPPLN 5,1440 funt
CHFPLN 4,0525 frank

Kurs dolara wciąż wysoko, USDPLN po 3,9530 złotego

Notowania USDPLN nieznacznie korygują ostatnie wzrosty. Tendencja pozostaje jednak wzrostowa i aktualny ruch należy traktować jako korektę. Na interwale D1 jako kluczowe wsparcie należy traktować okolice poziomu 3,9280 zł, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1, oraz wcześniejsze reakcje ceny. Dopóki nie dojdzie do wybicia dołem, wydaje się, że to kupujący mają przewagę.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał D1

Euro umacnia się do złotego, kurs EURPLN powyżej 4,30 zł

Patrząc na interwał dzienny, kurs euro do złotego kontynuuje zwyżkę, pomimo porannego cofnięcia. Na interwale D1 można mówić o szerokiej formacji oRGR. Jeżeli dojdzie do wybicia strefy oporowej przy 4,3150, może dojść do przyspieszenia ruchu wzrostowego. Z kolei w przypadku odbicia, jako najbliższe wsparcie należy traktować poziom 4,2700 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał D1

Kurs franka utrzymuje się powyżej kluczowego oporu CHFPLN najwyżej od marca 2017 roku!

Spoglądając na interwał D1, widać że frank szwajcarski nie zwalnia tempa. Wczoraj doszło do wyjścia powyżej szczytów z 2019 roku, tym samym notowania znalazły się na poziomach nie widzianych od marca 2017. Tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla polskiego złotego. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, po wybiciu nowych szczytów, potwierdzona została tendencja wzrostowa. Ryzyko korekty spadkowej wciąż występuje, niemniej dopóki notowania znajdują się powyżej wybitej bariery przy 4,04 zł, wydaje się że bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty. Jednak gdyby doszło do cofnięcia, kolejnym ważnym poziomem będzie okrągły – 4,0000 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kurs funta rośnie we wtorek, para walutowa GBPPLN ma jednak problem ze strefą oporową przy 5,15 zł

Kurs funta brytyjskiego kontynuuje wzrosty, niemniej notowania ponownie odbijają się od kluczowej strefy oporowej wypadającej w rejonach 5,15 zł. Długoterminowa tendencja pozostaje jednak wzrostowa, dlatego z każdą kolejną sesją rośnie ryzyko wybicia górą. Właściwie dopiero zejście poniżej poziomu 5,10 zł oznaczałoby chęć wykonania głębszej korekty spadkowej. Wtedy też jako kluczowe wsparcie należałoby traktować poziom 5 zł.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading 25 lutego 2020 – Ethereum i XRP
Następny artykułBlok po 22 – 25 lutego 2020: EUR/USD, USD/JPY
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here