Naga MarketsKurs funta w górę do PLN. Złoty stabilnie do euro, dolara i frankaPodczas wtorkowej sesji polski złoty mocno traci w stosunku do funta brytyjskiego. Powodem wzrostów na GBPPLN są lepsze dane z brytyjskiego rynku pracy. Patrząc z kolei na inne główne waluty w ujęciu do PLN, obserwujemy konsolidację. Dziś zmienność może utrzymywać się na niższym poziomie, podczas sesji amerykańskiej nie poznamy żadnych kluczowych danych makro. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka, funta i dolara we wtorek 21 stycznia.


Złoty traci funta, stabilnie do euro, franka i dolara

Podczas dzisiejszej sesji PLN traci jedynie do funta brytyjskiego, ruch po godzinie 13:00 wynosi 0,4% na korzyść GBP. Patrząc z kolei na inne główne waluty, PLN jest stabilny, notowania kształtują się na wysokości wczorajszego poziomu zamknięcia. Złoty znajduje się 0,06% pod kreską do euro, z kolei do CHF i USD traci jedynie 0,02%.

Zobacz także: Kurs franka do złotego kontynuuje wzrosty. CHFPLN wkrótce po 4 złote?

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na kursie dolara do złotego. Ostatnia świeca W1 zakończyła się pro wzrostowo – mamy do czynienia z formacją młota. Ponadto zamknęła się ona na wysokości kluczowego wsparcia technicznego, mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance, który jest największą korektą w całym trendzie wzrostowy, licząc od dołków z początku 2018 roku. Tak długo jak kurs znajduje się powyżej poziomu 3,79 zł, istniej szansa na ruch w kierunku 3,91 zł.

Wykres USDPLN interwałW1
USDPLN odbija od ważnego wsparcia na interwale W1

Zapraszamy również serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs euro wzrasta piąty dzień z rzędu! EURPLN kosztuje prawie 4,25 złtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here