Naga MarketsKurs funta w górę do PLN, polski złoty traci także do euro, dolara i frankaPodczas czwartkowej sesji polski złoty traci głównych walut. PLN znajduje się pod kreską do dolara amerykańskiego, euro, funta i franka szwajcarskiego. Zmienność w pierwszej części sesji być może nie jest duża, jednak dzisiejsza decyzja EBC w sprawie sóp procentowych może przyczynić się do większych ruchów, szczególnie na EURPLN. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka, funta i dolara w czwartek 23 stycznia.


Polski złoty traci do euro, funta, franka i dolara

We czwartek 23 stycznia PLN znajduje się pod presją w stosunku do euro, funta, franka i dolara. Jest to więc kolejna negatywna sesja dla polskiej waluty, wczoraj PLN najmocniej tracił do funta, co było spowodowane lepszymi danymi z brytyjskiego rynku pracy. Dziś złoty również najgorzej radzi sobie w ujęciu z GBP, przecena sięga tutaj 0,3%.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD przed decyzją EBC

Spośród par z PLN najciekawiej wygląda chyba sytuacja na kursie franka do złotego. Po ostatnich chwilowych, dynamicznych spadkach, CHF odzyskuje siły. Wczoraj pomimo początkowej przeceny, świeca D1 zamknęła się popytowo, tym samym wybronione zostało kluczowe wsparcie. Dziś kurs CHFPLN utrzymuje się wyraźnie powyżej 3 złotych i 93 groszy, co może skutkować dalszymi wzrostami (doszło do przetestowania wcześniej wybitego oporu, który aktualnie stanowi wsparcie).  Aktualnie istnieje więc szansa na ruch w stronę okrągłego poziomu 4 zł. N arazie brakuje sygnałów, które mogłyby przeszkodzić w dalszej wędrówce na wyższe poziomy.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Polacy kupują coraz więcej! Sprzedaż detaliczna m/m wzrosła aż o 14,1%

Zapraszamy również serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD przed decyzją EBCtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here