Naga MarketsKurs funta w górę do PLN, polski złoty traci także do euro, dolara i frankaW poniedziałek polski złoty traci głównych walut. PLN znajduje się pod presją w stosunku do dolara amerykańskiego, euro, funta i franka szwajcarskiego. Największą przecenę możemy dziś obserwować w stosunku do GBP i CHF. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka, funta i dolara w poniedziałek stycznia.


Polski złoty traci do euro, funta, franka i dolara

Po niezbyt dobrym tygodniu, polski złoty kontynuuje przecenę po weekendzie. W poniedziałek 27 stycznia PLN znajduje się pod presją w stosunku do euro, funta, franka i dolara. Podczas dzisiejszej sesji wyprzedaż w stosunku do franka CHF i funta GBP wynosi aż 0,6%. Z kolei euro zyskuje do złotego 0,45%, a wzrosty na USDPLN wynoszą prawie pół procent. Sytuacja nie wygląda korzystnie dla polskiej waluty.

Zobacz także: Silne spadki na rynku akcji, wirus zbiera coraz większe żniwo

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się sytuacji technicznej na parze walutowej USDPLN. Podczas poniedziałkowej sesji kurs dolara zyskuje blisko 0,5% w stosunku do złotego. Jeśli spojrzymy na interwał W1, możemy zauważyć, że kurs kontynuuje wzrosty po odbiciu od dolnego ograniczenia szerokiego układu Overbalance. Aktualnie jako najbliższy opór należy tratować lokalną strukturę 1:1 – poziom 3,8940. W przypadku jego pokonania, ruch w górę może przyspieszyć. Kluczowym wsparciem pozostają z kolei okolice 3,79 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał tygodniowy

Zobacz także: Czy czeka nas krach na rynku akcji z powodu epidemii?

Zapraszamy również serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here