Naga Markets

Kurs funta w drodze do 1,33 USD. EUR/USD może spaść do 1,1040, uważa Societe GeneraleKurs funta rośnie dziś o około 0,25% w stosunku do dolara. To jednak wciąż tylko niewielkie odreagowanie spadków, które obserwowaliśmy na przestrzeni tygodnia. Jeszcze większe straty notuje euro. Para walutowa EUR/USD skutecznie pokonała kluczowe wsparcie przy 1,1190. Analizy technicznej tych walorów podjęli się ekonomiści Societe Generale.

Notowania funta z potencjałem do spadków

Analitycy SocGen uważają, że para walutowa GBP/USD będzie potencjalnie dalej spadać. Najbliższy istotny cel stanowi przy tym scenariuszu wsparcie w okolicach poziomu 1,33 USD.Wspomniany wyżej poziom to zniesienie 76,4% ruchu wzrostowego jaki kabel rozpoczął w grudniu ubiegłego roku.

Po skutecznym pokonaniu wsparcia przy 1,33 USD, kurs pary walutowej GBP/USD ponownie przetestuje grudniowe minima w okolicach 1,3160/1,3130, uważa Societe Generale.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Sprawdź kurs funta do dolara (GBP/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Pozytywna dywergencja na EUR/USD przy braku widocznego ożywienia

— Dzienny MACD jest na wyższym poziomie w porównaniu z listopadem, co oznacza pozytywną dywergencję, jednak sygnały ożywienia nadal nie są widoczne – wskazują analitycy.

XTB

Jeśli bykom na EUR/USD nie uda się odzyskać strefy przy 1,1270/1,1300, może to doprowadzić do kontynuacji trendu spadkowego. W takiej sytuacji kolejne cele znajdą się w strefie przy 1,1125/1,1085, a projekcja na 1,1040.

Sprawdź kurs EUR/USD na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Najbliższy opór wg SocGen wypada przy 1,1210 i jest to zniesienie 23,6% ostatniego ruchu spadkowego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Dolar nowozelandzki | akcje tauron | kurs franka prognozy | ccc akcje wykres | pko akcje notowania | notowania budimex | kryptowaluty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here