Kurs funta w dół o 13 gr po najgorszym tygodniu od dwóch miesięcyKurs funta brytyjskiego zamknął ostatni tydzień największa stratą od dwóch miesięcy opadając na zakończenie sesji w piątek poniżej 5 zł. Warto jednak pamiętać, że ogółem funt nadal utrzymuje się we wzrostowej tendencji i na ten moment ciężko wieścić scenariusz, w którym spadek z zeszłego tygodnia definitywnie będzie kontynuowany.

  • Kurs funta względem złotego zakończył tydzień spadkiem w piątek o niemal 1%
  • W ubiegłym tygodniu kurs opadł łącznie o 2,60%
  • Od początku roku kurs brytyjskiej waluty opadł o 0,86%

Kurs funta w dół po najgorszym tygodniu od 2 miesięcy

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego w piątek zakończył spadkowy tydzień osunięciem kursu o 0,98% i ostatecznie zamknął notowania na 4,985100 zł.

Jeszcze w ostatni piątek października funt wspinał się półroczne maksima, jednak utrzymanie tych poziomów okazało się na ten moment niemożliwe, a burzliwa sytuacja na rynkach wywołana skomplikowaną sytuacją polityczną w USA nie pomogła w ustabilizowaniu notowań.

Funt opadł w tygodniu od 2 do 6 listopada o łącznie 2,60%, co jest najgorszym wynikiem od dwóch miesięcy.

Kurs funta w dół o 13 gr po najgorszym tygodniu od dwóch miesięcy
Notowania kursu funta do złotego. Źródło: tradingview.com

Tym samym funt zszedł do dolnego zakresu kanału zwyżkującego i kluczowa gra o utrzymanie w tej formacji będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu. Na ten moment mowa jest raczej o możliwej kontynuacji wzrostowej tendencji.

Autor poleca również:

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here