Naga MarketsKKurs funta w dół do złotego, PLN traci jednak do dolara euro i frankaPodczas poniedziałkowej sesji polski złoty zyskuje jedynie w stosunku do funta brytyjskiego. Porównując z kolei PLN do euro, dolara i fanka szwajcarskiego, możemy obserwować osłabienie. Ruch w ujęciu do GBP wynosi 0,4%, a to z powodu słabszych danych z Wielkiej Brytanii. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego w poniedziałkowy poranek.


Polski złoty traci na początku tygodnia

We poniedziałek 9 stycznia polski złoty znajduje się pod kreską w stosunku do euro, dolara i franka. PLN zyskuje dziś jedynie do funta brytyjskiego, a to za sprawą słabych danych odnośnie produkcji przemysłowej w UK. Kurs GBPPLN traci dziś blisko 0,4%. Z kolei CHFPLN rośnie o poranku najmocniej notując +0,23%. Pomimo wzrostów należy pamiętać, że kurs w długim terminie pozostaje jednak w szerokiej konsolidacji, oporem jest poziom 3,93 zł. Patrząc na EURPLN, złoty traci 0,13, a dolar oscyluje w okolicach ceny zamknięcia z piątku. Poniżej została przedstawiona sytuacja na GBPPLN.

Wykres funta do PLN
GBPPLN interwał D1

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na GBPPLN. Kurs funta do złotego od dłuższego czasu zmagał się ze wsparciem wynikającym z dolnego ograniczenia układu 1:1. Aktualnie poziom 4,9730 wydaje się wybity, dlatego też istnieje szansa na dalsze spadki. Tak długo jak notowania znajdują się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Najbliższym wsparciem może się okazać mierzeni 50% Fibonacciego, który zostało wyznaczone na całej ostatniej fali wzrostowej, licząc od dołków z sierpnia.

Zobacz także: Kurs franka do złotego bez kierunku, CHFPLN utknął w wąskim przedziale wahań

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here