Naga MarketsKurs funta w dół do PLN, analiza złotego do GBP, EUR, CHF i USDOstatni tydzień nie był najlepszy dla polskiej waluty, która traciła między innymi do funta, euro, dolara i franka. Podczas dzisiejszej sesji sentyment w dalszym ciągu nie jest korzystny dla PLN. Niemniej pewien optymizm widać na parze GBPPLN, gdzie obserwujemy ruch na 0,6%, brytyjska waluta traci pomimo lepszego odczytu PMI dla przemysłu. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w poniedziałek 3 lutego.


Polski złoty zyskuje dziś jedynie do funta GBP

Ostatnie osłabienie na PLN miało to związek z sytuacją na świecie. W obliczu obaw o sytuację w Chinach obserwowaliśmy spadki na całym koszyku walut wschodzących. Ponadto nie pomogły zeszłotygodniowe dane z Polski, najnowsze szacunki GUS pokazały spadek dynamiki PKB. Dziś złoty traci do euro, dolara i franka, z kolei zyskuje do funta brytyjskiego.

Zobacz także: Czy niemiecki indeks giełdowy DAX załamał trend wzrostowy?

W dzisiejszej analizie przyjrzymy się sytuacji technicznej na parze walutowej USDPLN. Notowania pod koniec ubiegłego tygodnia miały problem z wybiciem powyżej do kluczowej strefy oporowej przy 3,90 zł, która wynika między innymi z górnego ograniczenia układu Overbalance, a także wcześniejszych reakcji ceny. Aktualnie obserwujemy kolejną próbę podejścia wyżej. Wspomniany poziom 3,90 zł powinien być w pierwszej kolejności traktowany jako opór. Jeżeli jednak doszłoby do jego wybicia, jako kolejną zaporę podażową należy traktować poziom 3,93 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał D1

Zobacz także: Kurs dolara odbija od 3,90 zł, co dalej z euro EUR, frankiem CHF i funtem GBP?

Zapraszamy również serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here