Naga MarketsKurs funta w długim terminie zmierza do 1,43 dol., twierdzi CommerzbankKurs funta względem dolara ostatecznie utrzymał się powyżej 1,37 dol. na zakończenie tygodnia, choć jeszcze w czwartek rano sprawdził okolice 1,356 dol. Analitycy Commerzbank postrzegają to załamanie jako chwilowy przystanek przed marszem ku szczytom z 2018 roku na 1,4377 dol.

  • Kurs funta ma wzrastać nawet jeszcze wyżej, do 1,57 dol. zdaniem ING Think
  • Jednym z ryzyk dla notowań pary GBP/USD, które na ten moment zostały zniwelowane, jest to związane ze stopami procentowymi w UK
  • Wciąż niepewne jest jednak gospodarcze odbicie na wiosnę 2021 roku

Funt pozytywnie zareagował na postanowienia Bank of England

Kurs funta (GBP/USD) zakończył tydzień wybiciem do 1,3727 dol. na zamknięciu tego tygodnia. Załamanie z połowy tygodnia do 1,3566 dol. okazało się jedynie tymczasowe, a na wzrostowe tory przywróciły funta postanowienia Bank of England o utrzymaniu stóp procentowych na obecnym poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć decyzja o braku zmian w polityce pieniężnej nie była zaskoczeniem dla inwestorów, to optymistycznie przyjęte został prognozy banku centralnego dotyczące sytuacji gospodarczej w Wielkiej Brytanii w tym roku.

Najważniejsze były jednak ostrożne zapowiedzi Bank of England o niskich szansach na dalsze obniżanie stóp procentowych.

Zobacz również: Jak kupić dolara (USD) w Plus500?

Bank wskazał, że zajęłoby to co najmniej 6 miesięcy dla sektora bakowego, aby przygotować się na taki ruch. Komitet ds. polityki monetarnej BoE jasno wyraził się co do tego, że obniżanie stóp procentowych nie jest ich w ich intencji, ale warto przygotować się na taką możliwość, jeśli okaże się, że będzie potrzebna w przyszłości. – stwierdził Dean Turner, ekonomista w UBS Global Wealth Management.

Ryzykiem, które może wpłynąć na osłabienie funta jest nadchodząca w przyszłym tygodniu publikacja danych o PKB Wielkiej Brytanii. Szacunkowe odczyty wskazywały na niewielkie załamanie wywołane jesiennymi restrykcjami.

Plus500

Zobacz również: Jak kupić euro (EUR) w Plus500?

Kurs GBP/USD konsoliduje poniżej 1,3760 dol. Obecny szczyt nie został potwierdzony przez oscylator RSI (zarówno na wykresie dziennym jak i tygodniowym) i obecnie rynek jest postrzegany przez inwestorów jako zbyt zmienny. Spodziewamy się, że konsolidacja będzie trwała dalej w krótkim terminie. Zejście do 1,3520 może wywołać natychmiastową presję spadkową do minimów z grudnia na 1,3350 dol. i wtedy może pojawić się szansa na 7-miesięczny trend do 1,3311 dol. – stwierdzili analitycy Commerzbank.https://www.tradingview.com/x/d0qRyGe7/

Bazowy scenariusz banku jest jednak inny.

– Długoterminowy trend (1-3) wskazuje jednak na ruch ku szczytom z 2018 roku na 1,4377 dol. – zaznaczyli eksperci z Commerzbank.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji lotos | cd projekt notowanie | prognoza dolara | komentarz do giełdy | nasdq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here