Aktualny kurs funta GBPPLN w środę 8 maja 2019Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas piątkowej sesji handlowej tworzy schemat wzrostowy i nadal go podtrzymuje. Para GBP/PLN w momencie pisania analizy oscyluje wokół poziomu 4,7506 PLN sprawiając, że widoczny jest na interwale czasowym H1 kanał wzrostowy. To oznacza, że tak długo, jak długo ostatnie dołki nie zostaną wybite – tak długo potencjał dalszego wzrostu jest bardzo prawdopodobny. Celem w tym momencie może okazać się nawet strefa 4,7700 PLN, która powinna zostać przez parę przetestowana podczas najbliższych sesji handlowych. Warto w tym momencie zerknąć na parę z perspektywy wykresu godzinnego. 


Kurs funta tworzy kanał wzrostowy – para GBP/PLN na wykresie H1

Para funta szterlinga wobec polskiego złotego na wykresie H1 – tworzy sekwencję wzrostową począwszy od 3 lipca – do chwili obecnej. Wytworzony kanał wskazuje, że para GBP/PLN ma potencjał wzrostowy w ty momencie wytworzony do zakresu cenowego 4,7650 PLN – 4,7700 PLN. Zdaje się, że kontynuacja tego typu schematu będzie odbywać się tak długo, jak długo funt wspierany będzie przez dane a polski złoty osłabiać się będzie względem koszyka podstawowych walut.

Widać, że para może w tym momencie wykonać jeszcze niewielki ruch wzrostowy, który osiągnąć może strefę 4,7590 PLN i oczekiwać się będzie po tym odbycia korekty, celem odwiedzenia dolnych poziomów obecnego kanału spadkowego. Następnie dopiero będzie okazja do próby wyłapania pozycji long z celem omawianym powyżej. Wówczas, ryzyko określone będzie bardzo jasno – przez dolne organicznie jakim jest poziom 4,7400 PLN – czyli niewiele poniżej dolnego kanału. Wówczas risk ratio dla pozycji długich rozkładać się będzie poziomie 4:1 wliczając w to koszta transakcyjne – dlatego warto obserwować wykres na dalszej części sesji.

wykres Kurs funta GBPPLN 12.07.2019
Kurs funta GBPPLN 12.07.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here