Kurs funta utrzymuje 4,91 PLN. Szanse na odreagowanie z obecnego poziomu są wysokieRynek funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas rozpoczynającego się nowego tygodnia handlowego pokazuje, że dolne ograniczenia są nadal utrzymywane. To w przypadku pary walutowej GBP/PLN oznacza szansę na dalsze wzrosty – jednak po wygenerowaniu odpowiedniego sygnału. Na razie notowana funta szterlinga oscylują na poziomie 4,93 PLN jednak wszystko wskazuje na to, że wykres może dziś przetestować dwa kolejne ważne dla tego rynku poziomy. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem.


Kurs brytyjskiego funta niewiele zmienił układ – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta brytyjskiego nadal oscyluje wokół poziomu wsparcia
  • Para GBP/PLN zdaje się utrzymywać zakres – pytanie jednak na jak długo
  • Zdaje się, że szansę na odbicie z tego zakresu są duże
  • Osoby handlujące na parze funta szterlinga powinny szukać sygnałów wzrostowych

Poniedziałkowa sesja dla funta szterlinga rozpoczyna się broniąc lokalne wsparcie cenowe wobec polskiego złotego. Nadal wsparcia są bronione – co oznacza, że funt nie jest jeszcze na tyle słaby, aby nie móc odreagować w odpowiedni sposób z obecnego zakresu. Jednak osoby handlujące na parze GBP/PLN powinny przede wszystkim wyszukiwać odpowiedniego sygnału – ponieważ dobiera pozycji długich bez ówczesnego potwierdzenia możliwego ruchu wzrostowego – może być obarczone dużym ryzykiem.

Dla obecnego układu potwierdzeniem może być ponowne zejście i utrzymanie dołka, dlatego, że kluczowym rozwiązaniem będzie relatywnie wąska pozycji obronna typu stop loss w stosunku do możliwości realizacji scenariusza wzrostowego sięgającego nawet poziomu 4,95 PLN w pierwszej kolejności – oraz zakresu 5,0 PLN podczas kolejnych sesji handlowych. Warto zatem obserwować rynek funta szterlinga, ponieważ potencjał zysku do ryzyka zdecydowanie może przemawiać za dalszymi wzrostami.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 22.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 22.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here